MojElektromobil

Aston Martin aktuálne predstavil novú generáciu svojho športového modelu Vantage. Ten vyvolal najmä v kruhoch fanúšikov elektromobility značný rozruch. Jeho zadná časť sa totiž viac ako nápadne podobá na pripravovaný elektromobil Fisker eMotion. Má to na svedomí historická spojitosť z roku 2005?

Pripravovaný elektromobil od známeho a uznávaného automobilového návrhára Henrika Fiskera sa teší pomerne veľkému záujmu. A to nielen kvôli zaujímavým špecifikáciám, ale aj unikátnemu dizajnu. Jeho originalitu však teraz narušilo predstavenie novej generácie modelu Vantage od Aston Martin. Zadná časť tohto modelu totiž nápadne pripomína elektromobil Fisker eMotion. Je to len náhoda alebo to môže mať súvis s tým, že Henrik Fisker navrhol model Aston Martin Vantage pre rok 2005?

aston martin vantage fisker emotion

Oficiálne správy však nehovoria nič o tom, že by sa mal Henrik Fisker podieľať na vývoji nového modelu od Aston Martin. A aj keby, „prepožičal“ by im časť dizajnu svojho vozidla, ktoré rozhodne o jeho ďalšej budúcnosti. Nuž sme zvedaví, ako sa k tejto zaujímavej „zhode okolností“ vyjadria obe zainteresované strany.

Fisker eMotion v skratke

Fisker eMotion je druhým elektrifikovaným modelom, ktorý má na svedomí Henrik Fisker. Tým prvým bol model plug-in hybrid Fisker Karma. Napriek pokročilému prototypu modelu eMotion, toho o ňom zas až tak veľa nevieme. Má disponovať batériou s kapacitou vyššou ako 100 kWh, ktorá mu zabezpečí dojazd 640 km. Batéria typu li-ion NMC od LG Chem bude podporovať veľmi rýchle nabíjanie. 9-minútovým nabíjaním na rýchlonabíjačke bude možné získať dojazd 160 km. Cena elektromobilu bola stanovená na 129 900 USD. Sériový model sa nám predstaví už na januárovej show CES 2018 v Las Vegas.

Zdroj: insideevs.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

24. novembra 2017

+