MojElektromobil

Startup Fisker má za sebou už niekoľko rokov. Prvý elektromobil Karma sa nestretol s úspechom. Preto sa teraz značka pokúša o znovuzrodenie. Začala zostra, ohlásila dokopy už troch rôznych modelov. Či sa jej všetky prísľuby podarí aj zrealizovať je otázne. Každopádne najnovším modelom, na ktorý sa Fisker chystá, je pick-up na rovnakej platforme, na akej bude stáť nedávno ohlásené SUV.

Už tretí model v poradí

Henry Fisker zvolil veľmi zaujímavú taktiku, čo sa týka svojich vozidiel. Zatiaľ čo svetu ohlásil hneď niekoľko modelov s rôznymi špecifikáciami, žiadnemu z nich sa doposiaľ nepodarilo dostať do výroby. Značka tak svet drží v očakávaní. Ohlásenie niekoľkých zaujímavých noviniek je síce fajn, ale celkom radi by sme už videli niečo reálne.

fisker-emotion-titulka
Prvým novým Fiskerom má byť práve model EMotion

Nový pick-up vôbec nejde mimo dobu. Práve naopak. V poslednom čase oznámilo hneď niekoľko značiek, že chystajú pick-upy s elektrickým pohom. Fisker by tak mohol konkurovať aj značkám ako Ford a jeho model F150 v elektrickom prevedení. Čo však nie je zrovna ideálne je fakt, že Fisker sa plánuje pick-upu venovať až po predstavení svojho SUV. To znamená najskôr v roku 2021.

Modely značky Fisker vôbec nemusia byť zlé. Pre nich samých by ale bolo fajn, keby aspoň niektorý z nich konečne priniesli na trh. A aký názor máte vy? Napíšte nám o tom do diskusie.

13. augusta 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+