MojElektromobil

Automobilka FIAT predstavila plne elektrickú verziu svojej obľúbenej dodávku e-Ducato. Dostupná bude v troch rôznych dĺžkach a s úctyhodným mestským dojazdom.

Tri rôzne verzie

Užitočné využitie FIAT e-Ducato je bohaté, nakoľko ide o plnohodnotnú dodávku určenú predovšetkým do mestských podmienok, ale aj blízkych miest. e-Ducato si môžete kúpiť v troch rôznych verziách, a to ako klasickú dodávku, ako podvozok s kabínou pre potreby vášho podnikania a osobný variant určený na prepravu osôb.

  • Základná verzia dodávka je dostupná v troch rôznych dĺžkach a troch rôznych výškach. Objem sa tak pohybuje od 10 metrov kubických do 17 metrov kubických. Využiteľné zaťaženie sa zastavuje na hodnote 1160 kilogramov.
  • Verzia podvozok s kabínou je dostupný v šiestich rôznych verziách, no finálna podoba a parametre budú závislé od zostavenia podľa prestavby. Stále ide o vozidlo do 3,5 tony, s čím je potrebné počítať.
  • Model určený na prepravu osôb je možné kúpiť ako Combi alebo Panorama. Z pohľadu počtu sedadiel sa tak môže líšiť od 5 do 9 osôb.
FIAT e-Ducato elektrická dodávka
Elektrická dodávka FIAT e-Ducato | Zdroj: FIAT

Sľubný elektrický dojazd

FIAT e-Ducato je možné kúpiť s dvomi možnými veľkosťami batérie. V základe ide o trojčlánkové batérie s kapacitou 47 kWh, pri ktorej je možné počítať s dojazdom 235 kilometrov. Väčšia batéria je päťčlánková s kapacitou 79 kWh a odhadovaným dojazdom 370 kilometrov. V každom prípade ide o dojazd podľa WLTP, ale v mestskom cykle, ktorý patrí medzi najpriaznivejšie. Pre mestské potreby kuriérov alebo donáškových služieb je takýto dojazd plne postačujúci. S väčšou batériou je pritom možné bez problémov absolvovať trasy aj v rámci okresov. V rámci batérie je spomínaná zaujímavá funkcia, ktorá vychádza zo samotnej štruktúry batérií.

Vozidlo totiž môže pokračovať v ceste aj vtedy, ak je poškodený niektorý z článkov batérie. Čo sa týka možností nabíjania, je tu samozrejme prítomné klasické AC, ale aj rýchle DC nabíjanie. Palubná nabíjačka vozidla dokáže zvládnuť až 22 kW a to si rozhodne zaslúži svoju pozornosť. Vďaka tomu aj z klasického wallboxu alebo stĺpovej AC nabíjačky je vozidlo možné nabiť do dvoch až štyroch hodín. V prípade rýchleho nabíjania automobilka stavila na maximálny výkon 50 kW. Ten by mohol byť vyšší, najmä pre väčšiu batériu, ale na plánované jazdy po meste plne postačuje.

Cena základnej verzie so 47 kWh batériou a objemom 10 metrov kubických je 58 800 €, najvyššia verzia so 79 kWh batériou a objemom 17 metrov kubických je 79 400 €. Pre ďalšie verzie si môžete pozrieť cenník.

FIAT e-Ducato elektrická dodávka
Elektrická dodávka FIAT e-Ducato | Zdroj: FIAT
8. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+