MojElektromobil

Po dvoch dlhých rokoch vývoja sa automobilka Faraday Future pochválila reálnou produkciou svojho prvého modelu. Tým by mal byť práve model s názvom Faraday Future FF91, pričom pôjde o luxusné elektrické SUV. Na fotografii nižšie dokonca môžete vidieť prvú reálnu „kostru“ tohto elektromobilu. Faraday Future trochu bojoval s financiami, teraz sa však už zdá byť všetko v poriadku a automobilka plánuje dodať prvý kus k zákazníkom už v priebehu tohto decembra.

Náš tip
FARADAY FUTURE STÁLE ŽIJE, ELEKTROMOBIL FF 91 PLÁNUJE UVIESŤ NA TRH BUDÚCI ROK

Faraday Future FF91

Celohliníkový rám v kombináciami s oceľovými panelmi by mal poskytnúť skutočne odolnú klietku, ktorá ochráni pasažierov pri využití silnej elektrickej sily. Podľa známych špecifikácií by mal elektromobil FF91 ponúknuť výkon až 1050 koní, pričom na stovku by mal dokázať zrýchliť už za 2,5 sekundy.

V útrobách tohto elektromobilu by nemala chýbať ani silná batéria s celkovou kapacitou až 130 kWh. Tá by mala zabezpečiť dojazd na jedno nabitie na úrovni až 600 kilometrov. To je zaujímavá hodnota avšak prototyp dokázal pri vyššej rýchlosti (okolo 200 km/h) jazdiť len 55 minút. Cena elektromobilu Faraday Future FF91 je následne odhadovaná na približne 250 000 EUR.

Zdroj: greencarreports, fdrive

2. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+