MojElektromobil

Odborná konferencia eFleet Day 2023 svoje brány otvorí už túto stredu 29. marca 2023 v priestoroch rezortu x-bionic® sphere, Šamorín. Venovať sa bude elektromobilite a jej postaveniu vo firemnom sektore so všetkým, čo k tomu patrí.

Okrem zástupcov najznámejších automobiliek, finančných inštitúcií a firiem, ktoré majú bohaté skúsenosti s elektromobilmi zo svojich vozových parkov, nebudú chýbať ani odborníci na problematiku nabíjania elektrických vozidiel. 

Na ich čele bude slovenská spoločnosť EV-GP, ktorá sa zapojí aj do diskusie na tému inteligentných riešeniach, ktoré pomáhajú pri zavádzaní elektromobilov vo firme. Reč padne na znižovanie nákladov, využívanie obnoviteľných zdrojov či optimalizovanie nabíjania s ohľadom na čo najmenšie zaťaženie sústavy.

Toto všetko sú veci, ktoré sa postupne zvyknú vynoriť pri modernizácii vozových parkov. Hlavná otázka je síce jasná – ako elektromobily vo firme využívať čo najlepšie? -, no na to prirodzene nadväzujú práve veci ako správa vozidiel, ich nabíjanie a znižovanie prevádzkových nákladov. 

OZE ako pomocník pre firmu aj jednotlivca

Veľkou pomocou pri dosahovaní stanovených cieľov pritom môžu byť obnoviteľné zdroje a batériové úložiská. To sú oblasti, v ktorých ný EV-GP vynikajúce zázemie. Rieši problematiku obmedzenej rezervovanej kapacity pri vytváraní nabíjacích bodov, pomáha optimalizovať nákup elektrickej energie a venuje sa aj priamej implementácii obnoviteľných zdrojov do nabíjacej infraštruktúry.

Možností ako optimalizovať nabíjanie je mnoho a firma EV-GP sa v nich orientuje ako žiadna iná. Verejné, firemné aj flotilové nabíjanie elektromobilov s využitím obnoviteľných zdrojov elektrickej energie. Od štandardizovaných až po zákazkové riešenia pokrývajúce individuálne potreby každého vozového parku. Vyberať je skutočne z čoho.

Foto: EV-GP

Spojenie dvoch svetov

Prirodzená symbióza medzi nabíjaním elektrických vozidiel a skladovaním elektrickej energie. Táto kombinácia v riešeniach EV-GP znižuje náklady na energiu a v prípade výpadku prúdu slúži aj ako záložný zdroj elektrickej energie. 

Ďalšími benefitmi sú zníženie a stráženie rezervovanej kapacity, vyrovnávanie odchýlky. Systém ukladania energie navyše zabezpečuje najlepšie ceny elektriny a umožňuje priamu účasť na trhu s energiou. Automaticky vyhodnocuje spotrebu, poskytuje online prehľad a vyhodnotenia.

Všetky kľúčové informácie o nabíjacích riešeniach spoločnosti EV-GP sa dozviete už 29. marca 2023 počas konferencie eFleet Day 2023!

Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár
28. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+