MojElektromobil

Hlavné mesto Slovenska bude miestom, kde sa stretnú poprední odborníci celého hodnotového reťazca batérií. Budú diskutovať o prístupe k surovinám, podpore výroby batérií v Európe, posilňovaní výskumu a inovácií v EÚ v tomto odvetví a podpore výroby batérií s čo najmenšou environmentálnou stopou.

Trh batériových technológií rastie rýchlym tempom. V priemere o viac ako 20 % každý rok a v EÚ môže dosiahnuť hodnotu až 250 miliárd eur. Hlavným dôvodom takéhoto rastu je zvýšený dopyt po elektromobilite. Uvedomujú si to aj automobilky a postupne predstavujú výrobné programy zamerané na elektromobilitu. Aj týmto a ďalším témam sa budú venovať odborníci na konferencii Energy Manifest už o mesiac v Bratislave.

Slovensko nechce zostať pozadu

InoBat plánuje v spolupráci so spoločnosťou Matador vybudovať výrobnú linku pre batérie a elektromobily už v roku 2020. Na Slovensku.

„V rámci projektu InoBat Auto plánujeme vybudovať vertikálne integrovaný dodávateľský reťazec, začínajúci výskumom a vývojom a končiaci výrobou, ktorý má vďaka využitiu unikátnej technológie spoločnosti Wildcat Discovery Technologies potenciál spustiť revolúciu batérií pre elektromobily v celej Európe. Začiatok výstavby výrobnej linky je naplánovaný na prvý polrok 2020 a spustenie výroby očakávame koncom roka 2021,“

Marián Boček, predseda predstavenstva spoločnosti InoBat a jeden z prednášajúcich na konferencii Energy Manifest.

Vystúpi aj viceprezident Európskej Investičnej Banky, pán Vazil Hudák. Porozpráva o tom, ako bude trh vyzerať po otvorení nových plánovaných 25 giga tovární v Európe a ako môže do tohto trhu prispieť aj Slovensko.

Konferencia Energy Manifest prinesie viacero užitočných informácií potrebných na analýzu súčasného a budúceho trhu batérií a ukladania energie, prehľad aktuálnych výskumných vývojových a výrobných trendov a umožní stretnutia s ľuďmi, ktorí formujú nový európsky trh batérií a ukladania energie.

Cieľom konferencie je vytvorenie manifestu, v ktorom si Slovenská Batériová Aliancia (SBaA) definuje body, ktoré majú byť odzrkadlené v stratégii aliancie.

Trh batériových technológií na Slovensku je príležitosťou pre ekonomiku a priemysel

Slovensko je krajinou s výborným zázením pre automobily a musí tiež reagovať na svetový trend nahrádzania spaľovacích motorov elektrickými. Vybudovanie výrobného závodu pre batérie bude strategickou výhodou už v blízkej budúcnosti.

Počet vyrobených elektromobilov celosvetovo stále stúpa. A to poriadne:

  • rok 2015 – 1,9 milióna elektromobilov
  • v roku 2020 ich bude 9,3 milióna
  • v roku 2025 až 30,7 milióna (podľa analýzy Financial Times)

Európa sa snaží postupne znižovať svoju závislosť na ázijských výrobcoch batérií. Členovia Slovenskej Batériovej Aliancie a inštitúcie chcú pomôcť naštartovať európsky batériový priemysel, aby znížili výrobné ceny a uhlíkovú stopu, ktorá vzniká pri preprave surovín a batérií z Ázie.

Všetky informácie o konferencii na webe a na sociálnych sieťach

Ak vás táto konferencia zaujala, na webovej stránke energymanifest.com si môžete zakúpiť vstupenky v predpredaji za zvýhodnenú cenu. Taktiež tu získate všetky dôležité informácie. Priebežné informácie sa budú objavovať aj na facebookovom profile konferencie alebo na LinkedIn. Konferencia sa uskutoční 5. novembra 2019.

Tento článok vznikol v spolupráci s Energy Manifest.

24. októbra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+