MojElektromobil

Na čínskom trhu môžeme byť svedkami mnohých skvostov aj po stránke automobilov. Len nedávno sme vám priniesli čínsky elektromobil jemne inšpirovaný slávnym Tesla Model X. Teraz prichádza Baojun E100, ktorého hlavnou a dominantou výhodou bude najmä čo najnižšia cena.

Náš tip
ČÍNSKY ELEKTROMOBILOVÝ STARTUP ZÍSKAL ĎALŠIU INVESTÍCIU OD ALIBABA A FOXCONN

Elektrický “Smart ForTwo”?

Nedá sa ubrániť pocitu, že malý elektromobil pôsobí trošku “hračkársky.” Svoju podobu so známym kompaktným automobilom Smart ForTwo asi nezaprie a svedčia tomu aj jeho malé rozmery. Dvojmiestny elektromobil meria na dĺžku 2488 mm, na šírku 1506 mm a na výšku 1670 mm. Tento zaujímavý počin vyrába spoločne skupina podnikov SAIC-GM-Wuling. Na fotografiách nižšie si môžete prezrieť interiér, ako aj exteriér vozidla.

V rámci výbavy elektromobilu prichádza elektromotor s výkonom 29 kW a jeho batéria umožňuje dojazd na jedno nabitie na úrovni 155 kilometrov. To nie sú dychberúce štatistiky, tým ale elektromobil nekončí. V meste Liuzhou, v autonómnej oblasti Guangxi sa začína elektromobil predávať po rôznych stimuloch za sumu len 5600 dolárov. Iné oblasti ponúkajú takisto lákavú cenu na úrovni 7200 dolárov resp. 9300 dolárov.

Za spomínanú cenu dokázal výrobca vyrobiť za päť mesiacov už viac ako 11 400 kusov tohto malého elektromobilu Baojun E100. Niet sa čo čudovať, že ide o jeden z najpredávanejších modelov v danej oblasti. Spoločnosť, ktorá tento elektromobil vyrába ho ponúka cielene v oblastiach, ktoré majú výrazné stimuly pre vozidlá s nulovou emisiou. Výsledná cena tak skutočne prekvapí.

Zdroj: electrek.co

12. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+