MojElektromobil

Ponuka a dostupnosť elektromobilov a plug-in hybridov sa každoročne zlepšuje, pribúda množstvo zaujímavých modelov, a práve z tých teraz v jedinečnej ankete Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing môžete vybrať tie najlepšie modely. Hlasovanie prebieha od 22. mája 2023 do 25. júna 2023.

Každý úspešný hlas sa automaticky dostáva do súťaže o jednu zo série lákavých cien. Vyhrať môžete elektromobily a plug-in hybridy na víkend, prípadne na celý týždeň, vďaka čomu sa so svetom elektrických áut zoznámite v tej najlepšej možnej podobe. Nechýbajú ani ďalšie atraktívne ceny ako napríklad 365-dňové diaľničné známky, zážitkové jazdy na elektromobile Tesla Model S Plaid či nabíjanie od ZSE Drive (1 x mesačný program FLAT a 1 x mesačný program PARTNER).

Zdroj: ElektromobilRoka.sk

Hlasovanie v ankete Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing bolo v porovnaní s predošlými ročníkmi výrazne rozšírené. Svojho favorita môžete vybrať v ôsmich kategóriách a najlepších elektrifikovaných vozidiel hľadáme aj najlepšiu aplikáciu automobiliek. Pre prípady, kedy v niektorej kategórii nechcete hlasovať pribudla možnosť “Nechcem hlasovať”, ktorú nájdete vždy na konci.

Zapojiť sa do hlasovania je veľmi jednoduché. Stačí prejsť na oficiálnu webovú stránku ankety ElektromobilRoka.sk, zvoliť Hlasovanie a vybrať vašich favoritov v jednotlivých kategóriách. V poslednom kroku je potrebné zadať základné osobné údaje spolu s e-mailovou adresou. Následne, po odoslaní hlasov, vám pošleme na zadaný e-mail správu s odkazom pre potvrdenie vášho hlasovania. Aby bol váš hlas platný, je potrebné správne vyplniť vaše kontaktné informácie. Každý môže hlasovať iba raz, duplicitné hlasy budú vymazané.

Zdroj: ElektromobilRoka.sk

Aj piaty ročník veľkej ankety Elektromobil Roka powered by ČSOB Leasing už tradične obsahuje možnosť ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru. Do ankety môžete pozvať vašich priateľov a známych, za čo vás patrične odmeníme. Informácie o tom, ako postupovať dostanete v potvrdzovacom e-maile po úspešnom zahlasovaní v ankete Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing.

V každej kategórii sú nominované iné modely, aby ani jeden nikdy nefiguroval v dvoch rozdielnych kategóriách. V prvých šiestich kategóriách sú nominované modely, ktoré majú oficiálne zastúpenie na Slovensku a aktuálne sa predávajú. V kategórií “Nominácia verejnosti” sú zase modely bez oficiálneho zastúpenia na Slovensku a boli nominované čitateľmi nášho portálu MôjElektromobil.sk.

Náš tip
Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing: Takto jednoducho môžete zvýšiť svoje šance na výhru!

Elektromobil Roka 2023 powered by ČSOB Leasing: Plug-in hybrid

V každej kategórii nájdete rozmanitú ponuku elektrifikovaných vozidiel rôznych cenových relácií, veľkostí a značiek. Poďme sa v krátkosti pozrieť na to, ktoré modely sa uchádzajú o váš hlas v kategórii Nominácia verejnosti.

Do kategórie Nominácia verejnosti sa prebojovalo 10 vozidiel, ktoré boli zvolené vo verejnom hlasovaní. Konkrétne ide o BYD TANG, Lotus Eletre R, Lucid Air, NIO ET5, NIO ET7, Polestar 3, Tesla Model 3, Tesla Model S Plaid, Tesla Model X Plaid a Tesla Model Y. Pred vami teraz stojí neľahká úloha vybrať z tohto zástupu skvelých modelov vášho favorita.

BYD TANG

Zdroj: BYD Europe

O pohon sa stará dvojica elektromotorov s kombinovaným výkonom 380 kW a krútiacim momentom 660 Nm. Nakoľko sú tu teda prítomné dva elektromotory, samozrejmosťou je pohon všetkých štyroch kolies. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne už za 4,6 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastavuje na 180 km/h. Batéria má celkovú kapacitu 86,4 kWh, čo by malo stačiť na dojazd 505 kilometrov. Pre verziu iba s predným náhonom je dojazd 565 kilometrov. Batériu je možné nabíjať cez palubnú nabíjačku s výkonom 7 kW alebo na DC nabíjačkách cez CCS konektor s výkonom 110 kW.

Lotus Eletre R

Zdroj: Lotus Car

V základe ide o športové SUV s pohonom obidvoch náprav a vysokým výkonom až 450 kW (600 koní), ktoré sa chce postaviť konkurencii zastúpenej z modelov Tesla Model X, Audi e-tron, BMW iX či dokonca Ford Mustang Mach-E GT. Okrem základu bude v ponuke aj vyššia verzia s výkonom až 675 kW a krútiacim momentom 985 Nm. Z nuly na stovku sa výkonnejší model rozbehne za 2,95 sekundy, maximálna rýchlosť sa zastaví na 258 km/h, respektíve 265 km/h. Batéria s kapacitou 112 kWh má poskytovať dostatok energie na prejdenie 600 kilometrov, podľa metodiky WLTP.

SUV je vybavené 800-voltovou nabíjacou architektúrou, čo v praxi znamená, že podporované by malo byť rýchle nabíjanie do výkonu 350 kW. Na vhodnej nabíjacej stanici sa to v praxi malo pretaviť do 400 kilometrového dojazdu po 20 minútach nabíjania – 10% na 80% za 20 minút. Okrem toho bude možné využívať aj pomalšie AC nabíjanie s výkonom do 22 kW.

Lucid Air

Zdroj: Lucid Motors

Luxusný sedan Lucid Air je dlhodobo označovaný za priameho konkurenta Tesla Model S. Vo verzii Lucid Air Pure prichádza s  s výkonom 480 koní a dojazdom 654 km. Batériu s kapacitou 88 kWh je možné nabíjať výkonom až 200 kW, čo znamená, že nabitie z 10 na 80 % kapacity je otázkou približne 24 minút.

NIO ET5

Zdroj: NIO

NIO ET5 sa v základnej verzii môže pochváliť výkonom 360 kW, vďaka čomu sa z 0 na 100 km/h rozbehne za 4 sekundy. Batéria s kapacitou 75 kWh dodáva dostatok energie na prejdenie 435 kilometrov. Podporované je DC nabíjanie výkonom 140 kW, prípadne je možné využiť AC nabíjačku s výkonom 11 kW.

NIO ET7

NIO ET7 | Zdroj: NIO

Prémiový sedan poháňajú dva elektromotory s maximálnym výkonom až 480 kW (krútiaci moment 850 Nm), ktoré vozidlu udelia zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,9 s. S najvýkonnejšou dodávanou akumulátorovou batériou s kapacitou 150 kWh dosiahne podľa staršieho meracieho cyklu NEDC dojazd až 1000 km.

Polestar 3

Polestar 3 | Zdroj: Polestar

Polestar 3 v základe prichádza s dvojicou elektromotorov pre pohon všetkých štyroch kolies s výkonom 360 kW, krútiacim momentom 840 Nm a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 4,9 sekundy. Elektrické SUV do vienka dostalo batériu s kapacitou 111 kWh, čo sa premieta do 610 kilometrového dojazdu na jedno nabitie (WLTP). Podporované je DC rýchlonabíjanie s výkonom až 250 kW, zabudovaná palubná nabíjačka pre AC nabíjanie má výkon 11 kW. Nabitie batérie z 10 na 80% kapacity by na rýchlonabíjacej stanici malo byť otázkou 30 minút.

Tesla Model 3

Zdroj: Tesla

Najpredávanejší elektromobil súčasnosti v základnej verzii prichádza s výkonom 208 kW, dojazdom 491 kilometrov, maximálnou rýchlosťou 225 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy. Podporuje nabíjací výkon až 170 kW.

Tesla Model S Plaid

Tesla Model S Plaid (Foto: Tesla)
Zdroj: Tesla

Tesla Model S Plaid na trh dorazila ako najrýchlejšie sériovo vyrábané auto na svete. Z 0 na 100 km/h sa zvládne rozbehnúť za neuveriteľné 2,1 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastavuje na hodnote 322 km/h. Stará sa o to trojica elektromotorov s celkovým výkonom 1020 koní. Tesla deklaruje elektrický dojazd 628 kilometrov, avšak, používa pritom hodnotenie podľa štandardu EPA. Čo sa týka rýchlosti nabíjania, na nabíjacích staniciach SuperCharger s výkonom 250 kW bude možné za 15 minút získať dojazd na úrovni 301 km.

Tesla Model X Plaid

Zdroj: Tesla

Tesla Model X Plaid opäť nezaháľa v oblasti výkonu, ktorý dosahuje až 760 kW. Z nuly na stovku sa rozbehne za 2,6 sekundy a maximálna rýchlosť sa zastavuje na hodnote 262 km/h. Batéria s kapacitou 100 kWh sa stará o dojazd 543 kilometrov a nabíjať ju je možné výkonom až 250 kW.

Tesla Model Y

Zdroj: Tesla

Základná verzia prichádza s výkonom 220 kW, dojazdom 455 kilometrov, maximálnou rýchlosťou 217 km/h a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 6,9 sekundy. Podporuje nabíjací výkon až 170 kW.

20. júna 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+