MojElektromobil

Česká Teslička.cz sa aktuálne spoločne s českou Asociáciou pre elektromobilitu a známym nórskym elektromobilistom Bjornom Nylandom snažia najazdiť čo najväčší počet kilometrov za jeden deň, resp. 24 hodín.

Pokus o rekord začal oficiálne dnes, vo štvrtok 04.07.2019 o 22:00 stredoeurópskeho letného času.

Jazdia na Tesle Model 3 vo verzii Long Range, ktorý je schopný oficiálne najazdiť 530 km na jedno nabitie podľa cyklu WLTP. Ten však počíta s oveľa nižšími priemernými rýchlosťami. Optimálnou rýchlosťou pre dosiahnutie rekordu sú naopak vysoké rýchlosti okolo 170 km/h, a to napriek kratšiemu dojazdu a teda častejšiemu nabíjaniu. Pokus o rekord teda prebieha, ako inak, na nemeckých diaľniciach.

Zdroj: FB (Teslička.cz)

Pri nabíjaní sa tím spolieha na ultrarýchle nabíjacie stanice siete Ionity. Tie sú aktuálne schopné nabíjať Model 3 rýchlejšie než druhá generácia Tesla Superchargerov. Začiatok výstavby 3. generácie Tesla Superchargerov sa v Európe očakáva až po dôkladnom otestovaní na domácom trhu.

S posúvaním Tesly na hranice jej možností má Bjorn Nyland bohaté skúsenosti, skúšal to so svojim Modelom S.

Súčasne platné 24-hodinové rekordy sú 2 644 km na Tesle Model 3, resp. 2 424 km na Tesle Model S. Tím Bjorna Nylanda si aktuálne trúfa pokoriť hranicu 3 000 km.

Pokus o rekord môžete sledovať naživo tu:

Koľko najazdených kilometrov tipujete Modelu 3 za 24 hodín? Napíšte nám v komentároch.

4. júla 2019
Zdroj: Facebook (teslička.cz),

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+