MojElektromobil

Wolfgang Dürheimer, predseda automobilky pre Bloomberg vysvetľuje, že elektrické autá nemusia vyzerať zrovna ako chladničky. Namiesto toho môžu byť sexy.

Spoločnosť po uvedení konceptu Bentley EXP 12 Speed 6e zároveň potvrdila svoj záujem o výrobu elektrického auta, pričom bude počúvať názory odborníkov a fanúšikov. Automobilka chce momentálne koncept použiť ako ukážku svojej technologickej vyspelosti. Elektromobil EXP 12 Speed 6e concept je skutočným skvostom, pričom ponúka niekoľko zaujímavých technológií a “vychytávok”. Medzi tie najväčšie patrí nepochybne podpora bezdrôtového nabíjania či centrálna konzola v kabíne, ktorá je vyrobená ako veľký dotykový displej. Pomocou nej sa ovláda celý infotainment systém automobilu, vrátane klimatizácie a navigácie.

bentley exp 12 speed 6e concept interier
Zdroj: autoweek.com

Pasažieri dostali tiež vlastné displeje, ktoré im umožňujú odosielať a prijímať e-maily, sledovať sociálne siete alebo pozerať videá. Ostatné detaily ohľadom konceptu sú ale len veľmi strohé. Nevieme, akú kapacitu ponúka batéria, ani to, aký dojazd ponúkne na jedno nabitie. Bentley však chce, aby jeho elektromobily typu GT ponúkali rovnaký dojazd ako ich benzínové alternatívy.

SÚVISIACE ČLÁNKY: AUTOSALÓN ŽENEVA 2017: ZHRNUTIE NOVINIEK Z OBLASTI ELEKTRICKÝCH A HYBRIDNÝCH VOZIDIEL
bentley exp 12 speed 6e concept interier
Zdroj: Bentley

Či a kedy novinka zamieri aj do predaja je otázne. Ako sa vyjadril samotný výrobca, nebudete to zrejme tak skoro a ak, tak sa najskôr začne predávať v Číne. Práve tu je totiž rastúci dopyt po zelenej energii a preprave.

Zdroj: engadget.com, titulná fotografia: blogcdn.com

 eautoportal zdielanie


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

24. marca 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+