MojElektromobil

Elektrokolobežky sa stali obľúbeným cestovným prostriedkom mnohých generácií. Môžete s nimi na cyklotrasy a podobné cesty a dostanete sa vďaka nim z bodu A do bodu B v príjemne krátkom čase. Aké sú ich ďalšie benefity, ktoré si užíva stále viac užívateľov?

E-shop Aerium.sk, ktorý patrí medzi skúsených predajcov elektrokolobežiek, prináša predstavenie tých najvýznamnejších výhod.

S elektrokolobežkou do školy, do práce aj na nákup

Nezáleží na tom, či sa pohybujete v meste alebo dedine. Elektrické kolobežky uľahčia každú cestu, a to vďaka svojmu jednoduchému ovládaniu a riadeniu. Klasické mestské modely prejdú až okolo 30 kilometrov a dokážu vyvinúť maximálnu rýchlosť okolo 25 km/h. To vám môže pri presune ušetriť veľa času.

Elektrokolobežky taktiež potešia každého ekológa. Vďaka svojim batériám sú výrazne ekologickejšie ako autá so spaľovacími motormi. A keď už ich porovnávame s automobilmi, nesmieme zabudnúť na to, že vám odpadajú problémy s parkovaním. Vďaka ich štíhlej konštrukcii môžete kolobežky nechať takmer všade, alebo ich dokonca zložiť a preniesť do interiéru.

Vďaka tomu sú vhodné ako dopravný prostriedok pre každého študenta, ktorý sa potrebuje rýchlo premiestniť medzi jednotlivými fakultami, ocenia ich však taktiež pracujúce osoby. Pokiaľ nechcete pri ceste do práce využívať auto, pričom ani hromadná doprava vám nie je príjemná, je pre vás elektrokolobežka tým najlepším variantom. Po ceste na bicykli alebo klasickej kolobežke potrebujete mať k dispozícii sprchu, no s elektrickými modelmi tento problém odpadá.

Elektrokolobežky v číslach

Jednotlivé modely kolobežiek majú rôzne vlastnosti. Medzi nimi vystupuje so svojimi parametrami elektrokolobežka AERIUM Aovo Pro. Ponúka skvelý výkon, rýchlosť, výdrž batérie aj nosnosť.

Aj napriek tomu že na prvý pohľad vyzerá ako klasický model, kolobežka AERIUM má výkonný elektromotor, ktorý dokáže vyvinúť rýchlosť až 31 km/h (dá sa však obmedziť na zákonných 25 km/h). To znamená, že jeden kilometer prejde ani nie za dve minúty! Tu sa hodí porovnanie s tým, že priemerná rýchlosť chôdze je asi 5 km/h, takže 1 km vám trvá prejsť približne 15 minút. S prípadným obmedzením rýchlosti vám pomôže aplikácia SMART, v ktorej môžete nastaviť obmedzovač v rozpätí od 15 do 31 km/h.

A keď už sme u tých čísiel, stojí za zmienku, že na jedno nabitie môže prejsť 25-35 kilometrov. Dĺžka dojazdu záleží na viacerých faktoroch. Dôležitý je terén, štýl jazdy a taktiež hmotnosť. Samotné nabíjanie je pomerne rýchle, konkrétne možno elektrokolobežku plne nabiť približne za päť hodín.

Väčšina klasických elektrokolobežiek má nosnosť do 100 kg. Aj tu model AERIUM vyniká, pretože vďaka zosilnenej konštrukcii odvezie až 120 kg.

elektricka kolobezka aerium
AERIUM Aovo Pro | Zdroj: Aerium.sk

Praktické vlastnosti, ktoré uľahčia váš život

Elektrokolobežky sú skvelým dopravným prostriedkom taktiež vďaka ďalším vlastnostiam. Napríklad model AERIUM Aovo Pro je vybavený protišmykovými kolesami o veľkosti 8,5 palca. Pri jazde v noci sa o viditeľnosť stará výkonné LED svietidlo na riadidlách, vzadu potom svieti výstražné svetlo, takže vás neprehliadnu ostatní chodci alebo vodiči. Bezpečnú jazdu zaistia taktiež kvalitné brzdy v kombinácii s brzdnou funkciou elektromotora.

Pokiaľ vás trápi skôr vhodné uskladnenie, tak vás určite potešia informácie, že niektoré elektrokolobežky majú jednoduchý systém skladania. V zloženom stave možno elektrokolobežku ľahko preniesť a uskladniť aj v úzkom priestore. Hmotnosť sa pohybuje okolo 12 kg.

A pokiaľ sa bojíte krádeže, potom tu opäť poslúži aplikácia SMART, s ktorou môžete kolobežku zamknúť. Taktiež vás upozorní na to, keby niekto s kolobežkou manipuloval bez vašej prítomnosti. Aj tak je však vhodné kolobežku, pokiaľ sa od nej vzdialite, zamknúť mechanickým zámkom.

Spoľahnite sa na kvalitu a služby

Ako si byť istí tým, že máme kvalitný model? Výhodné je vyberať modely od výrobcov, ktorí už majú dlhoročné skúsenosti na trhu. E-shop Aerium.sk ponúka veľmi kvalitné a výkonné modely elektrokolobežiek a zaisťuje aj ich záručný a pozáručný servis. Zoženiete tu navyše aj potrebné doplnky a náhradné diely.

Pokiaľ máte akékoľvek otázky, môžete sa obrátiť na technickú podporu, kde sa spojíte s vyškolenými technikmi. Tí vám poskytnú všetky potrebné informácie a inštrukcie pre sprevádzkovanie vašej novej elektrickej kolobežky.

Zákonné požiadavky na jazdu na elektrokolobežke sa môžu líšiť podľa krajiny. Prevádzkovateľ elektrokolobežky je povinný si overiť aktuálne platné povinnosti.

23. mája 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+