MojElektromobil

Momentálne jedna z horúcich tém vo svete automobilov je práve spoločnosť Volkswagen. V jeden deň sme sa dopočuli, že elektrická budúcnosť čaká obľúbený model Golf, na druhý deň sme sa zas dozvedeli, že rovnaký osud pripadol aj modelu Tiguan. V oboch prípadoch nemáme až tak podrobné správy a ide skôr o nepotvrdené dohady. Najnovšie ale bola už spozorovaná predpokladaná elektrická varianta VW Golfu. Pravdepodobne ide ale zatiaľ len o prvý prototyp. Informuje o tom portál motor1.

Čo už vieme

Okrem toho, že nový elektromobil bude fungovať na MEB-Plus platforme, mnoho ďalších informácií nie je jednoznačných. Aj keď spomínaná platforma sa používa hlavne iba na vozidlách s náhonom na predných kolesách, tento model by mal byť prvý, ktorý poskytne možnosť zapojiť všetky štyri kolesá, typicky predné dve poháňané jedným motorom a zadné dve druhým.

elektrický Volkswagen Golf fotografia
elektrický Volkswagen Golf fotografia | Zdroj: motor1

Dokonca existuje možnosť, že vynovený ID.2 nebude pripomínať ikonický Golf, ale skôr model Polo. Prototyp na uniknutých fotografiách má veľmi malé zadné dvere, čo môže ponúkať zároveň výhodu, ale aj nevýhodu. Predpokladá sa, že proporcie sa ešte ale počas výroby a testovania zmenia.

Pôjde teda o elektrické Polo alebo Golf?

Keďže žiadna informácia ešte nie je oficiálne potvrdená, zostáva nám len trpezlivo čakať na upresnenie. Chystaný model má byť dlhý okolo 4.25 metra, čo by sedelo na proporcie predpokladaného Golfu. Zároveň sa však hovorí, že by jednoducho mohlo ísť aj o verziu ID.2 GTX, rovnako ako pri ID.4 GTX.

Nakoľko sa všetky tieto odhady naplnia, na to si ešte budeme musieť počkať. Na trh by malo nové vozidlo vyjsť niekedy v roku 2025 alebo 2026. Trochu prerobený terajší Golf by mohol fungovať až do roku 2028, takže tieto vozidlá by dokonca nejaký ten čas mali byť dostupné oboje. Samozrejme o akomkoľvek ďalšom vývoji informácii budeme hneď informovať.

Náš tip
Znižuje dôveru v elektromobily? Renault kritizuje rozhodnutie Tesly
21. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+