MojElektromobil

Kedy sa do firemného vozového parku oplatí zaradiť elektromobily? Podľa čoho si vybrať ten správny model a ako sa vôbec dá pripraviť na elektrifikáciu? To je len malá časť otázok, ktorými bude do detailov sprevádzať odborná konferencia eFleet Day 2023.

Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od ľudí a firiem, ktorí už elektrické autá denne používajú. Testovacie jazdy a ukážka najnovších elektromobilov. Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky. Presne o tom bude eFleet Day 2023, ktorý už 29. marca 2023 prebehne v priestoroch x-bionic® sphere, Šamorín.

Konferenciu eFleet Day 2023 zastrešujú aj tie najzvučnejšie mená automobilového segmentu. So svojimi skúsenosťami, exkluzívnym portfóliom a testovacími jazdami tu nebude chýbať ani Renault.

Registrovať sa na eFleet Day 2023

Renault Megane E-Tech

Na podujatí eFleet Day sa môžete tešiť aj na tento minuloročný model od francúzskeho výrobcu. Jeho dynamický a elegantný štýl prekračuje všetky očakávania. Megane E-Tech sa môže pochváliť 450 km reálnym dojazdom (WLTP). Oproti konkurenčným modelom je dokonca oveľa ľahší, keďže váži len niečo cez dve tony.

Renault Megane e-Tech 2022
Renault Megane e-Tech | Zdroj: Tomáš Kanálik

To mu zabezpečí lepší dojazd a celkovú spotrebu, a odzrkadlí sa to najmä na nižšej potrebe nabíjania vozidla. Ak už aj potrebujete nabíjať, nemáte sa čoho obávať. Megane E-Tech si dokážete nabiť z 0 % na 80 % za približne pol hodinu. Dokonca ak budete potrebovať prejsť len 100 km, takúto časť batérie zvládnete nabiť za 7 minút.

Renault Megane e-Tech 2022
Renault Megane e-Tech | Zdroj: Tomáš Kanálik

Vo Francúzsku sa rozhodli zakomponovať do tohto vozu veľmi tenkú, len 11 cm „hrubú“ batériu, ktorá je uložená v podvozku. Aj vďaka tomuto kroku zabezpečil Renault pre pasažierov množstvo priestoru navyše, či už na sedenie alebo aj pre batožinu. Ak sa pozrieme na konkurenčné vozy, ani jeden z nich nemá batériu tenšiu.

Renault Megane EV TEST
Renault Megane e-Tech | Zdroj: Radovan Hlôška

Pri pohľade dovnútra sa stretneme s prémiovými materiálmi, ktoré sú šetrné k prírode. Až 95 % vozidla je vyrobených z recyklovateľných materiálov, a to dokonca aj batéria. Potešia sa aj milovníci hudby. Vozidlo je vybavené špičkovým systémom od výrobcu Harman Kardon. Okrem toto je E-Tech vybavený „cocoon effectom,“ ktorý zabezpečuje odhlučnenie vozidla až o 50 % lepšie ako pri bežných automobiloch.

Renault Kangoo Van E-Tech Electric

Rovnako ako pri Megane E-Techu, aj pri Kangoo Van E-Tech sa dočkáme batérie umiestnenej pod podlahou automobilu. V čisto elektrickej verzii vozidla sa preto nestretnete so žiadnymi kompromismi vo veľkosti priestorov. Nákladový priestor ponúka objem až 3,9 m3, úžitkovú hmotnosť 600 kg a ťažnú kapacitu 1 500 kg. Rovnako ako pri klasickej verzii so spaľovacím motorom sa dočkáme tradičných prvkov ako skladací nosič „Easy Inside Rack“, či systému otvárania bočných dverí „Open Sesame.“

Renault Kangoo Van E-Tech Electric | Zdroj: Renault

Elektrická verzia obsahuje 45 kWh batériu, ktorá dokáže zabezpečiť 300 km dojazd (WLTP). Dobíjanie zabezpečia nabíjačky s výkonom 11 kW alebo 22 kW, rovnako ako pokročilý termálny manažment pre udržiavanie ideálnej teploty. Za príplatok si však viete zadovážiť aj 80 kW DC rýchlonabíjanie, prostredníctvom ktorého si viete za 30 minút nabíjania zabezpečiť 170 km dojazdu.

Renault Kangoo Van E-Tech Electric | Zdroj: Renault

Vozidlo poháňa elektromotor s výkonom 90 kW a krútivým momentom 245 Nm. Dostupná je aj režim jazdy Eco, ktorý obmedzuje maximálny výkon a rýchlosť, no dosiahnete s ním lepšie hodnoty dojazdu. Ako už býva pri elektrických vozidlách štandardom, aj Kangoo Van E-Tech ponúka systém s 3 úrovňami rekuperačného brzdenia. Za príplatok je možné siahnuť po 10-palcovom digitálnom displeji, vyhrievanom čelnom skle, vyhrievanom volante aj vyhrievaných predných sedadlách.

eFleet Day 2023 v skratke

Chcete novinky od Renault zažiť na vlastnej koži? Tak to nesmiete chýbať na konferencii eFleet Day 2023! Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a registrujte sa ešte dnes.

  • Elektromobilita vo firme: Odpovede na všetky otázky vo veci prevádzky elektromobilov vo firme
  • Prednášky a diskusie: Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky
  • Testovacie jazdy: Predvádzacie vozidlá k dispozícii na testovacie jazdy
  • Networking: Stretnite sa s odborníkmi, zástupcami automobiliek a infraštruktúry

Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár
16. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+