MojElektromobil

Konferencia eFleet Day 2023, ktorá prináša najdôležitejšie témy a odpovede na otázky spojené s nasadením a prevádzkovaním elektromobilov vo firemnom vozovom parku by bezpochyby nebola tou pravou bez prítomnosti najpopulárnejšieho elektromobilu na Slovensku – modelu Škoda Enyaq iV. Ten sa predstaví vo viacerých verziách, vrátane najnovšieho prírastku a zároveň najrýchlejšej sériovo vyrábanej Škode súčasnosti – modelu Enyaq Coupé RS iV.

Ten prišiel po úspešnom uvedení modelu Škoda Enyaq iV a je prvým čistom elektrickým vozidlom športového radu RS. Súčasťou štandardnej výbavy tejto verzie je predná maska Crystal Face so 131 LED diódami, ktoré osvetľujú vertikálne lamely a horizontálnu linku prednej masky. Enyaq Coupé RS iV disponuje vďaka dvom elektromotorom pohonom všetkých kolies a výkonom 220 kW. Fanúšikom športovej jazdy ponúka plnohodnotný zážitok, zrýchlenie z 0 na 100 km/h zvládne za 6,5 sekundy a maximálna rýchlosť dosahuje 180 km/h, čo je o 20 km/h viac ako pri ostatných výkonových verziách. Vďaka nízkemu odporu vzduchu je výsledkom dojazd viac ako 522 km v režime WLTP, v závislosti od danej výbavy.

Bezstarostná jazda a obrovské úspory vďaka päťročnej záruke a servisu v cene

Hlavnou devízou modelu Enyaq iV je úspora v prevádzkovaní oproti bežnému vozidlu so spaľovacím motorom. Okrem toho, že firmy vyjde 100 km prejdených na modeli Enyaq iV niekedy až o polovicu menej, než na porovnateľnom klasickom vozidle, patrí medzi jeho benefity predovšetkým úspora servisných nákladov.

skoda enyaq
Enyaq Coupé RS iV: Nabíjať môžete maximálne až 165 kWh

Novinka sa dnes ponúka s predĺženou päťročnou zárukou a päťročným servisom zdarma, navyše bez obmedzenia nájazdu kilometrov, takže majitelia firiem či zamestnanci sa nemusia báť jazdiť. Prvých päť rokov sú výrobcom predpísané servisné náklady bezplatne dostupné v rámci aktuálneho benefitu. Škoda zároveň poskytuje až 8-ročnú záruku na batérie, vďaka čomu si môžete byť istí, že ich kapacita počas tohto obdobia výrazne neklesne.

Efektívne (a rýchle) nabíjanie v priestoroch firmy i vonku

Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko popri uvedení svojho elektromobilu Enyaq iV na trh priniesla aj službu Powerpass, ktorá umožňuje ľahké a pohodlné nabíjanie vozidla Škoda Enyaq iV vo väčšine európsky krajín prostredníctvom aplikácie pre smartfóny či prostredníctvom karty RFID. K dispozícii je už takmer 450-tisíc verejných nabíjacích bodov (z toho viac ako 1 200 na Slovensku) s približne 10-tisíc rýchlonabíjacími bodmi na viac než 3 000 miestach. Vďaka tomu POWERPASS odomyká užívateľom prístup k najväčšej sieti rýchleho nabíjania v Európe.

Škoda Enyaq iV Coupe RS TEST
Enyaq Coupé RS iV na nabíjacej stanici ZSE Drive | Foto: Radovan Hlôška

V rámci budovania eMobility však Škoda ponúka firmám i jednotlivcom aj vlastné nabíjacie body, tzv. wallboxy. O tom, ako vybudovať efektívne nabíjacie body, ako prejsť na elektrickú flotilu či napríklad koľko ročne ušetrí jej prevádzka, sa dozviete na odbornej panelovej diskusii, počas ktorej Jaroslav Hercog riaditeľ ŠKODA AUTO Slovensko spolu s partnermi v panelovej diskusii predstavia inteligentné riešenia pri zavádzaní elektromobilov vo firmách.

Rovnako tak ukážu, že elektrická flotila a jej nabíjanie môže byť efektívnejšie aj z pohľadu jej nabíjania. Diskusia tiež prinesie ukážky riešení, ako optimalizovať nabíjanie s ohľadom na čo najmenšie náklady a zaťaženie sústavy, vďaka čomu firmy dokážu ušetriť nemalé finančné prostriedky.

ŠKODA Powerpass karta | Foto: ŠKODA

Špeciálny záchranársky Enyaq iV či testovacie jazdy

Druhý ročník eFleet Day prinesie však omnoho viac. Návštevníci tiež budú môcť vidieť prvý záchranársky elektromobil – špeciálne upravený Enyaq iV, ktorý otestuje jeho praktickú využiteľnosť v teréne. Vozidlu pribudla napríklad LED rampa, elektrický rozvod 230V, mobilná tlačiareň, nabíjačka, držiaky na prístroje, či transportné a vyprosťovacie pomôcky.

Škoda Enyaq iV
Prvý záchranársky elektromobil Škoda Enyaq iV | Zdroj: Škoda

Pre tých, ktorí si potrebujú vytvoriť osobnú skúsenosť, budú dostupné testovacie jazdy na viacerých variantoch modelu Enyaq iV. To všetko už počas eFleet Day 2023, ktorý sa uskutoční v stredu, 29. marca 2023 v priestoroch X-bionic sphere v Šamoríne.

Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár

 

1. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+