MojElektromobil

Kedy sa do firemného vozového parku oplatí zaradiť elektromobily? Podľa čoho si vybrať ten správny model a ako sa vôbec dá pripraviť na elektrifikáciu? To je len malá časť otázok, ktorými bude do detailov sprevádzať odborná konferencia eFleet Day 2023.

Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od ľudí a firiem, ktorí už elektrické autá denne používajú. Testovacie jazdy a ukážka najnovších elektromobilov. Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky. Presne o tom bude eFleet Day 2023, ktorý už 29. marca 2023 prebehne v priestoroch x-bionic® sphere, Šamorín.

Konferenciu eFleet Day 2023 zastrešujú aj tie najzvučnejšie mená automobilového segmentu. So svojimi skúsenosťami, exkluzívnym portfóliom a testovacími jazdami tu nebude chýbať ani Opel.

Opel Astra PHEV

Plug-in hybridná Astra predstavuje historicky prvé kompaktné plug-in hybridné vozidlo značky Opel. Pre zákazníkov predstavuje pre zákazníkov každodennú výnimočnú jazdu s prvotriednymi technológiami. Na Slovensku ponúka 1,6-litrový benzínový motor, ktorý ponúka výkon 133 kW / 180 koní.

Opel Astra PHEV TEST
Opel Astra PHEV | Zdroj: Radovan Hlôška

Klasický spaľovací motor dopĺňa elektromotor s výkonom 81 kW / 110 koní. Aj s pomocou 8-stupňovej prevodovky sa dokáže Astra dostať na maximálnu rýchlosť 225 km/h. Pri jazde na čisto elektrický pohon sa dostanete na úroveň 135 km/h. Pri prekročení tejto rýchlosti sa automaticky aktivuje spaľovací motor. Z 0 na 100 km/h sa viete dostať za 7,6 sekundy.

Opel Astra PHEV TEST
Opel Astra PHEV | Zdroj: Radovan Hlôška

Nabiť si Astru viete za dve hodiny. Maximálny nabíjací výkon batérie tohto plug-in hybridného automobilu je 7,4 kW. Pri našom testovaní sme sa spotreba elektrickej energie pri jazde v meste nachádzala na úrovni 18,7 kWh/100 km. Celková spotreba sa pri jazde na diaľnici dostala na 6,9 l/100 km.

Opel Grandland GSe

Opel Grandland GSe je plug-in hybridné SUV, ktoré sa pýši dynamikou, štýlovosťou a zdatnosťou. Vozidlo využíva kombináciu 1,6-litrového zážihového motora s dvomi elektromotormi. Dokopy dosahujú výkon až 221 kW / 300 koní. Vozidlo sa môže pochváliť pohonom všetkých štyroch náprav, dobrou trakciou či výborným rozjazdom z miesta.

Opel Grandland PHEV TEST
Opel Grandland PHEV | Zdroj: Radovan Hlôška

Grandland GSe dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,1 sekundy a maximálne dokáže ísť rýchlosťou 235 km/h. Na čisto elektrický výkon však dosiahnete najviac 135 km/h, čo bohato vystačí bežnému používateľovi. Batéria má kapacitu 13,2 kWh, čo zabezpečí až 50 km jazdy na elektrický pohon. 

Opel Grandland PHEV TEST
Opel Grandland PHEV | Zdroj: Radovan Hlôška

V automobile nájdeme aj unikátnu kalibráciu zavesenia kolies a riadenia, vzpery McPherson vpredu a viacprvkovú nápravu vzadu, tuhšie pružiny a tlmiče s technológiou selektívneho tlmenia. Vonkajší dizajn modelu Grandland s maskou Opel Vizor dopĺňajú štýlové motívy charakteristické pre rad GSe: 19-palcové disky z ľahkej zliatiny inšpirované oceneným konceptom Manta GSe, unikátny zadný difúzor a znak GSe na dverách batožinového priestoru.

Opel Zafira-e Life

Aj keď ide o veľmi veľké vozidlo, Zafira-e Life sa bez problémov zmestí aj na stiesnenejšie miesta, akými sú napríklad podzemné garáže. Pod jeho kapotou sa nachádza elektromotor s výkonom 100 kW / 136 koní s predným náhonom. Batéria s kapacitou 75 kWh sa nachádza v podlahe vozidla, a preto neuberá na veľkosti vnútorných priestorov.

Opel Zafira-e Life spredu vpravo 2
Opel Zafira-e Life | Zdroj: Lukáš Chabada

Vo vnútri sa dočkáme množstva miesta, ktoré môžete využiť na prevezenie objemného nákladu alebo až siedmich pasažierov. Okrem veľkého vnútorného priestoru zaujme interiér tiež rozkladacím stolíkom v druhom rade sedadiel, ktorý sa dá použiť na viacero účelov. Priemerná spotreba vozidla je uvádzaná výrobcom na úrovni 24,4-27,3 kWh na 100 km.

eFleet Day 2023 v skratke

Chcete elektrifikované vozidlá spoločnosti Opel zažiť na vlastnej koži? Tak to nesmiete chýbať na konferencii eFleet Day 2023! Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a registrujte sa ešte dnes.

  • Elektromobilita vo firme: Odpovede na všetky otázky vo veci prevádzky elektromobilov vo firme
  • Prednášky a diskusie: Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky
  • Testovacie jazdy: Predvádzacie vozidlá k dispozícii na testovacie jazdy
  • Networking: Stretnite sa s odborníkmi, zástupcami automobiliek a infraštruktúry
Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár
19. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+