MojElektromobil

Kedy sa do firemného vozového parku oplatí zaradiť elektromobily? Podľa čoho si vybrať ten správny model a ako sa vôbec dá pripraviť na elektrifikáciu? To je len malá časť otázok, ktorými bude do detailov sprevádzať odborná konferencia eFleet Day 2023.

Prednášky a diskusie postavené na reálnych dátach od ľudí a firiem, ktorí už elektrické autá denne používajú. Testovacie jazdy a ukážka najnovších elektromobilov. Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky. Presne o tom bude eFleet Day 2023, ktorý už 29. marca 2023 prebehne v priestoroch x-bionic® sphere, Šamorín.

Konferenciu eFleet Day 2023 zastrešujú aj tie najzvučnejšie mená automobilového segmentu. So svojimi skúsenosťami, exkluzívnym portfóliom a testovacími jazdami tu nebude chýbať ani Kia.

Registrovať sa na eFleet Day 2023

Spoločnosť Kia si dala za cieľ zvýšiť predaj elektromobilov na 920 000 kusov v roku 2030 a stať sa popredným svetovým predajcom produktov udržateľnej elektrickej mobility. Kia plánuje do roku 2026 posilniť svoj rad elektromobilov o 11 modelov, pričom prvým z nich je EV6. Z týchto 11 modelov bude sedem využívať architektúru E-GMP a štyri budú elektrickými derivátmi existujúcich modelov.

Kia ponúka pestrú paletu elektrifikovaných modelov, na eFleet Day príde prezentovať tieto modely:

Kia Niro PHEV

Model Niro 2. generácie spĺňa komplexné a rôznorodé potreby dnešných používateľov áut ohľaduplných k životnému prostrediu. Uľahčuje prechod k udržateľnej mobilite prostredníctvom radu pohonných jednotiek s nízkymi až nulovými emisiami. Vozidlo existuje v týchto verziách: hybridne elektrické (HEV), plug-in hybridné (PHEV) a čisto elektrické (EV).

Modely HEV a PHEV využívajú mimoriadne efektívny 1,6-litrový benzínový motor Kia Smartstream GDI. Elektrické Niro s akumulátorom poskytuje ekologické a praktické výhody s dojazdom 463 km (WLTP) čisto len na elektrický pohon. Dokonalá kombinácia formy a funkcie zaisťuje, že nové Niro je bezpečné rodinné vozidlo s priaznivými ekonomickými a ekologickými vlastnosťami.

Kia Niro | Zdroj: Kia

Maximálny kombinovaný výkon vozidla je 183 koní, čomu pomáha aj 62 kW výkon elektromotora. Dojazd na čisto elektrický pohon sa pohybuje na úrovni 65 km (podľa WLTP). S modelom Niro PHEV prichádza na trh novinka v podobe 5,5 kWh vysokonapäťového ohrievača s pozitívnym teplotným koeficientom. Kia Niro sa dokonca stalo víťazom ankety o ženský automobil roka 2023.

Kia EV6

Výnimočný a priekopnícky elektrický crossover Kia EV6 disponuje dlhým dojazdom, nulovými emisiami a špičkovým 800-voltovým ultra-rýchlym nabíjaním. To zabezpečí, že EV6-ka sa dokáže nabiť z 10 % na 80 % len za 18 minút. Pri nabití na 100 % kapacity dokážete na nej prejsť až 528 kilometrov. Skvelé jazdné vlastnosti modelu EV6 ešte viac zvýrazňuje špičkové nastavenie tlmičov, ktoré umožňuje športovú jazdu s vysokou úrovňou komfortu a kultivovanosti.

Je stelesnením nového vozidla Kia. Zrodil sa s cieľom inšpirovať na každej ceste výrazným dizajnom, progresívnou konštrukciou, inovatívnymi technológiami a vzrušujúcim elektrickým výkonom. Model EV6 je prvý elektromobil, ktorý spoločnosť Kia navrhla a vyvinula na úplne novej globálnej modulárnej platforme pre elektromobily (E-GMP).

Kia EV6 TEST
Kia EV6 | Zdroj: Radovan Hlôška

Model EV6 bol navrhnutý podľa novej dizajnovej filozofie značky s názvom „Zjednotenie protikladov“, ktorá čerpá inšpiráciu z kontrastov vyskytujúcich sa v prírode i v ľudskej spoločnosti. Novinkou je k dispozícii aj výkonný audiosystém Meridian® s priestorovým zvukom a 14 reproduktormi. Špičkový informačno-zábavný systém využíva dve zaoblené širokouhlé obrazovky s uhlopriečkou 12,3“ a vysokým rozlíšením. Aby bola zaistená bezpečnosť a pohodlie na diaľnici, model EV6 prichádza s najnovším asistentom pri jazde na diaľnici s podporou pri zmene jazdného pruhu (HDA 2).

eFleet Day 2023 v skratke

Chcete novinky od Kia zažiť na vlastnej koži? Tak to nesmiete chýbať na konferencii eFleet Day 2023! Počet miest je obmedzený, preto neváhajte a registrujte sa ešte dnes.

  • Elektromobilita vo firme: Odpovede na všetky otázky vo veci prevádzky elektromobilov vo firme
  • Prednášky a diskusie: Konkrétne riešenia, prípadové štúdie, rady, tipy a triky
  • Testovacie jazdy: Predvádzacie vozidlá k dispozícii na testovacie jazdy
  • Networking: Stretnite sa s odborníkmi, zástupcami automobiliek a infraštruktúry
Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár
18. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+