MojElektromobil

Odborná konferencia eFleet Day 2023 bude dejiskom množstva vystúpení, počas ktorých zvučné mená automobilového priemyslu priblížia svoj pohľad na segment plne elektrických vozidiel a ich potenciál pre firemné vozové parky. 

Predstavenia najnovších elektromobilov, ukážky riešení z oblasti nabíjania, nástroje pre správu firemných vozových parkov, prednášky či odborné diskusie postavené na reálnych dátach. To všetko a omnoho viac združené na jednom mieste. Presne o tom bude konferencia eFleet Day 2023, ktorá svoje brány otvorí už 29. marca 2023 v priestoroch rezortu x-bionic sphere.

Konferencia sa súčasne stane miestom ďalšej exkluzívnej udalosti. Hostiť bude vôbec prvú verejnú zákaznícku premiéru plne elektrického modelu Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro na Slovensku. Tento elektromobil, ktorý posúva hranice poznaného a očakávaného bude dostupný aj na testovacie jazdy!  

Po jeho boku sa na eFleet Day 2023 objaví aj model Audi Q4 e-tron 35 vo forme statickej prezentácie a plug-in hybrid Audi Q3 45 TFSI e, ktorý bude priamo na mieste dostupný na testovacie jazdy. Ide o skvelú príležitosť ako sa môžete na vlastnej koži zoznámiť s najnovšími elektrifikovanými modelmi z precíznej nemeckej stajne.

Foto: Audi

Prvé verejné stretnutie s Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro

Audi e-tron. Meno, ktoré sa na dlhý čas stalo prakticky synonymom luxusných elektrických SUV. Teraz prechádza svojou obrodou a na trh prichádza na elektromobile v úplne novej faceliftovej podobe. Audi e-tron je lepší než kedykoľvek predtým. O tom sa nedá pochybovať ani na jedinú minútu.

Nástupca priekopníka, prvej elektrickej Audiny, svoj výrazný skok vpred prezentuje s mierne upraveným menom a charakterom, no to neznamená, že by zabúdal na odkaz svojho predchodcu. Práve naopak. Hrdo sa ho pridŕža. Je to stále e-tron, hoci prepracovaný v každom ohľade.

Výsledkom tohto prístupu je aj model Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro, ktorý na vás bude čakať na konferencii eFleet Day 2023, kde sa na vlastné oči môžete presvedčiť o tom, ako pokračuje príbeh pioniera elektromobility v luxusnom segmente.

Foto: Audi

Väčší, priestrannejší, výkonnejší a s väčším dojazdom. Vrcholový model prináša zlepšenia všade tam, kde to skutočne pocítite. Novinka Audi Q8 Sportback 55 e-tron quattro sa pýši rozmermi 4915 x 1937 x 1619 mm, objemom batožinového priestoru 528 litrov, k čomu pridáva aj priestor predného kufra, takzvaného frunku, s objemom 62 litrov. 

Výkonu má priam na rozdávanie. Starajú sa o to dva elektromotory s kombinovaným výkonom 300 kW a krútiacim momentom 664 Nm. Maximálna rýchlosť sa zastavuje na hodnote 200 km/h, pričom z nuly na stovku sa “nový e-tron” rozbehne za 5,6 sekundy. 

Batéria s využiteľnou kapacitou 106 kWh sa postará o plne elektrický dojazd až 600 km. Prítomnosť nabíjacieho výkonu 170 kW znamená, že nabitie z 10 na 80% svojej kapacity potrvá približne 31 minút.

Podporované je aj AC nabíjanie s výkonom 11 kW v základe, prípadne 22 kW s príplatkovou palubnou nabíjačkou. Nabitie batérie pri AC nabíjaní je potom záležitosťou približne 6 hodín. 

Foto: Audi

Nechýba ani podpora technológie Plug & Charge, ktorá značne uľahčuje už tak jednoduché nabíjanie elektromobilu. Stačí ho pripojiť k vhodnej nabíjacej stanici a proces sa spustí bez toho, aby ste ho museli autorizovať cez mobilnú aplikáciu alebo RFID kartu.

Nové meno už na prvý pohľad prezradí, že pred vami stojí absolútna špička elektromobilového segmentu. Podčiarkuje to luxusný interiér, približne 40 asistenčných systémov pre vodiča, prepracovaný infotainment s dvojicou obrazoviek, podpora hlasového ovládania či veľká novinka v podobe funkcia pre diaľkové zaparkovanie vozidla.

Partneri eFleet Day 2023 | Foto: Miloš Debnár
25. marca 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+