MojElektromobil

Na úspešnú premiéru e-SALON v roku 2018 nadviaže na výstavisku VPA v Prahe jeho druhý ročník. Konať sa bude od 14. do 17. novembra 2019. Jeho súčasťou budú premiéry nových ekologických áut a ďalších prostriedkov čistej mobility na rozšírenej výstavnej ploche.

Premiérový ročník v novembri navštívilo 23 tisíc návštevníkov a 174 odborných novinárov. Hlavnými lákadlami výstavy boli premiéry nových elektromobilov Audi e-tron a Jaguar I-PACE. Úžitkové autá zastupoval nový Volkswagen e-Crafter. Hybridné premiéry obstarali modely Toyota Camry, Lexus ES a Lexus UX.

„Veľkým ťahákom boli tiež testovacie jazdy pre návštevníkov s viac než dvoma desiatkami elektromobilov a hybridov. Úspech akcie podrthla aj účasť vystavovateľov z oblasti letectva. Návštevníci mohli vidieť napríklad aj elektrické lietadlo ΦNIX.“

Jana Nosálová, riaditeľka veľtrhu

Odborníci ocenili konferenciu i-City a tematické prednášky zaoberajúce sa čistou mobilitou, zdieľanými dátami a verejnou dopravou v mestách.

e-SALON 2018

Ročník 2019 bude väčší

Usporiadateľské spoločnosti ABF a televízia Prima pripravujú na rok 2019 rozšírenie výstavnej plochy a doprovodného programu.

„Prezentácie výrobcov a prevádzkovateľov verejných nabíjacích staníc pre elektromobily presunieme do haly 2. V hale 3 a 4 tak budú len stánky automobilových a motocyklových značiek prezentujúcich elektrické a hybridné vozidlá a motocykly,“ upresňuje Jana Nosálová.

Súčasťou výstavy budú aj doplnky, služby, aplikácie a legislatíva spojené s alternatívnymi pohonmi vozidiel. E-SALON opäť prinesie atraktívny sprievodný program s možnosťou testovacích jázd. Pripravená bude tiež konferencia i-City zameraná na inteligentnú ekologickú dopravu v mestách. Veľtrh e-salon sa bude konať v dňoch 14. – 17. novembra 2019 na výstavisku PVA EXPO Praha v Letňanoch.

Portál MojElektromobil.sk je mediálny partner e-SALON.

19. júla 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+