MojElektromobil

Prvý ročník jedinečnej slovenskej ankety e-Auto Roka o najlepšie elektrifikované vozidlá má svojich víťazov. Rozhodlo o nich 2 341 hlasujúcich, ktorí dali hlas svojim favoritom v štyroch kategóriách: Elektromobily – hlavná kategória, Elektromobily – pomer cena/výkon, Hybridy – hlavná kategória a Hybridy – pomer cena/výkon. Víťazom ako aj ďalším umiestneným vozidlám gratulujeme. Týmto chceme zároveň poďakovať všetkým hlasujúcim, ako aj partnerom ankety. Taktiež sme spoznali výhercov z radu hlasujúcich, ktorí získali zaujímavé ceny.

V hlavnej kategórii elektromobily dominovali vozidlá značky Tesla, ktoré obsadili prvé dve priečky. Tesným víťazom sa stalo SUV Tesla Model X, ktoré získalo 30 % všetkých hlasov. Len o 1 % zaostal jeho mladší súrodenec, sedan nižšej strednej triedy, Tesla Model 3. Bronzová priečka patrí modelu Opel Ampera-e, vďaka 12 % hlasov.

Výsledky v kategórii “Elektromobily – hlavná kategória”

V kategórií “Elektromobily – pomer cena výkon” dominovala s 57 % hlasov 2. generácia elektrického bestselleru Nissan Leaf. Striebornú priečku obsadil na Slovensku vyrábaný Volkswagen e-Up!, a to so ziskom 16 %. Za ním skončila s 11 % hlasov vynovená Kia Soul EV (2018).

Výsledky v kategórii “Elektromobily – pomer cena/výkon”

O víťazstvo v hlavnej kategórii Hybridy dlho súperila Toyota Prius Plug-in Hybrid s BMW i8. To sa stalo nakoniec korisťou Toyoty, ktorá získala presne štvrtinu všetkých hlasov. Športový plug-in hybrid BMW i8 sa musel nakoniec “uspokojiť” s druhou priečkou za 21 % hlasov. Zisk 15 % hlasov stačil Hyundaiu Ioniq Plug-in Hybrid na bronzovú pozíciu.

Výsledky v kategórii “Hybridy – hlavná kategória”

Kategórii Hybridy – cena/výkon dominovali Toyoty. Prvý skončil s 28 % model Yaris Hybrid, za ním sa umiestnil model C-HR Hybrid s 21 % hlasov. Hyundai Ioniq si pripísal druhú bronzovú medailu, tentokrát vo verzii Hybrid.

Výsledky v kategórii “Hybridy – pomer cena/výkon”

 

Už teraz sa tešíme na druhý ročník ankety e-Auto Roka, v rámci ktorého budú nominované ďalšie nové zaujímavé automobily s elektrickým, hybridným a plug-in hybridným pohonom.

Výhercovia cien z radu hlasujúcich

ceny

Výhercom hlavnej ceny, zážitkovej jazdy na Tesle Model S P100D, sa stal Ľubomír Imrich.

Spoznali sme aj výhercov ďalších cien, ktorí boli zaradení do žrebovania na základe vyplnenia nášho dotazníka o elektromobilite. Výsledky prieskumu vám prinesieme v samostatnom článku už čoskoro.

Výhercovia zážitkovej jazdy na elektrickej štvorkolke Velor-X-Trike:

  • Tomáš Jarkovský
  • Eva Kántorová
  • Mário Sopko

Výhercovia navigácie Sygic GPS Navigation:

  • Marek Gufrovič
  • Matúš Gemza
  • Ľubomír Heinrich
  • Anna Cerovská
  • Ivana Omastová

Všetkým výhercom srdečne gratulujeme! 😉

Partneri ankety

24. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+