MojElektromobil

Nemecká automobilka Audi spúšťa dva týždne pred oficiálnym predstavením produkčnej verzie svojho elektrického SUV Audi e-tron quattro jeho výrobu. Stojí tak v oficiálnom prehlásení spoločnosti. Tento očakávaný model sa vyrába na výrobných linkách továrne spoločnosti v Bruseli. Oficiálne predstavenie modelu by sa malo uskutočniť 17. septembra 2018 v San Franciscu. Mal by byť vybavený dvoma elektrickými motormi o spoločnom výkone 320 kW a 95 kWh batériou, ktorá bude dobíjaná DC rýchlonabíjaním o výkone až 150 kW.

Náš tip
Takto by mohla vyzerať finálna verzia luxusného elektrického SUV Audi e-tron quattro | FOTO

„Audi e-tron je skutočným priekopníkom. Vyznačuje sa inovatívnymi technológiami, ako sú virtuálne vonkajšie zrkadlá a spája tradičné vlastnosti Audi s ovládaním a dynamikou v duchu hesla spoločnosti Vorsprung durch Technik. Naša elektráreň v Bruseli bola komplexne modernizovaná na výrobu elektrického vozidla. Jedná sa o prvú certifikovanú sériovo masovú produkciu bez oxidu uhličitého na svete v prémiovom segmente.“ – hovorí Peter Kössler, člen predstavenstva pre manažment výroby a logistiky spoločnosti AUDI AG.

Automobilka odštartovala produkciu elektromotorov pre tento model už v júli v továrni v Maďarsku, ale väčšina výroby sa odohráva v Bruseli. Tieto zmeny a pomoc zamestnancov prispeli v viacerým zlepšeniam, zmene vo výrobe karosérie, farebného postreku alebo inštalovania batérii. Automobilka Audi zatiaľ neoznámila počet modelov, ktoré bude schopná vyrobiť za rok.

„Spoločnosť Audi sama vytvorila veľa nových technológií pre Audi e-tron, vyvinula technológiu batérií a samotný systém pohonu. A zamestnanci  samí prehodnotili, plánovali a implementovali viaceré fázy výroby.“ – povedal Patrick Danau, riaditeľ manažmentu Audi v Bruseli.

Zdroj: electrek.co


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

4. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+