MojElektromobil

Nový elektromobil Denza 500 je tak jedným z prvých produktov, ktoré sú výsledkom investícii smerujúcich do elektromobility na čínskom trhu. Elektromobil Denza 500 bol otestovaný aj v náročnejších podmienkach a mal by zvládnuť aj nízke teploty až do – 40 stupňov Celzia.

Náš tip
DAIMLER INVESTUJE TAKMER 2 MILIARDY DOLÁROV DO ELEKTROMOBILOV POD ZNAČKOU MERCEDES EQ V ČÍNE

Denza 500

Model Denza 500 prináša unikátny dizajn exteriéru, ktorý je obohatený o LED svietenie s názvom “tiger eye.” Dojazd samotného zariadenia by sa mal pohybovať na úrovni 500 kilometrov na jedno nabitie a vychádza už z názvu. Predchodca Denza 400 totiž ponúkal dojazd na úrovni asi 400 kilometrov. Ide však pravdepodobne o údaje štandardu NEDC a tak je potrebné tento dojazd prijať trochu s rezervou. Odhadovaný reálny dojazd by sa mohol pohybovať niekde na úrovni 450 kilometrov.

Novinka by mala ponúknuť akumulátor s kapacitou 70 kWh (oproti slabšiemu 62 kWh akumulátoru v prípade predchodcu). K dispozícii by mali byť tiež dve výkonnostné varianty a to s celkovým výkonom elektromotorov na úrovni 86 kW a 135 kW. V Číne by malo mať vozidlo výhodné postavenie vďaka miestnym reguláciám. Štartovacia cena zariadenia by sa tak mohla pohybovať na úrovni približne 47 600 dolárov.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: electrek.co

28. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+