MojElektromobil
Fero 20. júna 2017

Vodič sa tak už nemusí pozastavovať nad tým, ktorá stanica je pre jeho elektromobil najvhodnejšia. Stačí ak k nej elektromobil pripojí a nechá nabíjať.

Ide to aj opačným smerom

AllCharge vďaka meniču a elektromotoru vie prispôsobiť nabíjacie napätie a prúd tak, aby bol vhodný pre batériu elektromobilu. Ten je vďaka tejto technológii schopný dobíjať batériu jednofázovým aj trojfázovým systémom, pričom problémom nie je ani jednosmerné napájacie napätie. Zaujímavosťou je, že AllCharge môže fungovať aj opačným smerom. Teda využiť sa dá k napájaniu externých zariadení, ako notebook, televízor, či dokonca chladnička.

Takýto systém umožní v budúcnosti elektromobily používať na množstvo iných aplikácií. Využije pritom k tomu energiu, ktorú ponúkajú samotné batérie elektromobilu. To príde vhod napríklad pri kempovaní, kedy môžete svoj automobil využiť k napájaniu elektrospotrebičov. Inou výhodou má byť aj efektívnejšie a rýchlejšie nabíjanie. Vďaka novej technológii je možné pri nabíjacom výkone 350 kW nabiť batériu za 5 minút tak, že ponúkne dojazd na úrovni až 150 km. Najväčšou výhodou je však samotná univerzálnosť, vďaka ktorej môžete nabíjať v podstate z ktorejkoľvek nabíjacej stanice.

Zdroj: insideevs

20. júna 2017
Fotománia

+