MojElektromobil

Záujem o elektromobily, ktorý spustil americký výrobca Tesla, dlho nenechal chladnými ani iné automobilky. Viacero z nich už ohlásilo uvedenie minimálne jedného konkrétneho modelu elektromobilu v priebehu nasledujúcich 5 rokov a v tích ďalších by chceli uviesť celú modelovú radu. Ďalším v poradí, kto nebude chcieť ostať pozadu, je aj česká automobilka Škoda. Tá teraz oznámila, že plánuje investovať do elektromobility a znižovania emisií 50 miliárd Kč, čo je prepočte 2 miliardy Eur. Bez týchto investícií nebude môcť automobilka v budúcnosti plniť prísne Európske emisné štandardy.

Už budúci rok by sa mala objaviť elektrická verzia malého mestského automobilu Škoda CitiGo. V predobjednávkach by mala byť dostupná v prvom štvrťroku 2019 a jej dojazd by mal byť 300 kilometrov. Dlhšie avizovaný model Škoda Vision E, ktorý by sa mal objaviť v roku 2020, by mal mať dojazd až 600 kilometrov.

Škoda je podľa predsedu jej predstavenstva Bernharda Maiera na ceste transformácie z výrobcu automobilov na  Simply Clever Company. V rámci Stratégie 2025 sa chce automobilka v spolupráci s mestom Praha zamerať aj na zdieľanie elektromobilov a elektrických skútrov, autonómiu vozidiel a vyriešenie problému s parkovacími miestami pomocou Smart Parkingu. Samozrejmosťou je aj rozšírenie nabíjacích staníc pre elektromobily nielen v Prahe, ale aj ďalších mestách Českej republiky.

Zdroj: PragueMonitor , SmartPrague.eu

 

30. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+