MojElektromobil

Spoločnosť BYD Auto je čínsky výrobca automobilov, ktorý samozrejme vyrába aj elektrické vozidlá. Skratka BYD znamená Build Your Dreams, založená bola v roku 2003 a v poslednom období ide o významného svetového hráča na poli elektromobility. Značka je pomerne známa už aj na Slovensku, hovorí sa o nej dosť často, pretože produkuje veľmi zaujímavé kúsky, nielen výbavou, ale najmä cenou.

Najnovšie informácie hovoria o tom, že automobilka plánuje začať vyrábať svoje elektromobily aj v Európe. Závod by mal byť postavený v Maďarsku. O tom, že je plánovaná výroba v Európe, sme síce už nejaký čas vedeli, no krajina bola oznámená aj teraz. Na svojom facebookovom profile to potvrdil maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijártó.

O konečnej polohe sa rozhodovalo v 224 kolách, nakoniec zvíťazilo Maďarsko. BYD postaví svoju továreň na výrobu elektromobilov v meste Szeged. Investícia pomôže aj maďarskej ekonomike, keďže automobilka zamestná tisíce ľudí.

Portál Electrive uvádza, že spoločnosť BYD predáva svoje elektromobily oficiálne v 18 európskych krajinách, vrátane Maďarska. V Európe by mali byť do roka predstavené ďalšie tri nové modely.

Náš tip
Predaje elektromobilov onedlho prekonajú spaľováky. Do roku 2030 bude rozdiel markantný
23. decembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+