MojElektromobil

Čínsky výrobca BYD neprestáva prekvapovať. Teraz oficiálne predstavili model U9 EV, ktorý patrí pod luxusnú podznačku Yangwang. Ide však o veľmi výnimočný model postavený na špeciálnej platforme. Okrem balansovania na troch kolesách dokáže dokonca aj vyskočiť na mieste, informuje Electrek.

Týždeň pred autosalónom v Šanghaji už BYD začal predvádzať svoje tanečné pohyby počas prezentácie a predstavil svoj nový inteligentný systém ovládania tela s názvom DiSus. Ten jeho výrobcovia označujú za najpokročilejší v globálnom meradle. Počas oficiálnej prezentácie predstavila spoločnosť svoju novú platformu, ktorú použije aj na pripravovanom SUV Yangwang U8.

byd yangwang u9
Yangwang U9 | Zdroj: BYD

Už pri tomto modeli sa spoločnosť chválila funkciou “Crabwalk”, ktorá umožňovala automobilu “kráčať ako krab.” Už z tejto funkcie bola väčšina publika radosťou bez seba. Založená bola na systéme DiSus, ktorý BYD opisuje ako prvú vlastnú technológiu inteligentného ovládania karosérie. Čínska automobilka však posúva hranice toho, čo je pri vozidlách možné a nemožné.

Systém DiSus sa dočkal vylepšenia

Teraz prichádza DiSus s vylepšením, ktoré dokáže super-športu umožniť tancovanie, nastavovanie výšky či dokonca skákať zo zeme. Nový systém DiSus spoločnosti BYD využíva technológie, ktoré mu umožňujú fungovanie za využitia pokročilej umelej inteligencie. Tá nielen zvyšuje inteligenciu vozidla, zvyšuje aj systematický prístup vozidla k jeho vertikálnemu pohybu.

Na zavŕšenie slávnostnej udalosti spoločnosť BYD predstavila svoje superauto Yangwang U9 vybavené štvrtou verziou ovládania vozidla, ktoré nazýva DiSus-X. Tento systém umožňuje EV tancovať, jazdiť bez jedného kolesa, či dokonca skákať z miesta. Táto novinka má dostať zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 2,0 sekundy a jeho cena má začínať na 150 000 dolároch. Na nasledujúcom videu môžete vidieť, ako má najnovšia nadčasová technológia spoločnosti BYD fungovať.

Náš tip
Svetovým autom roka je opäť elektromobil. Toto je absolútny víťaz
12. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+