MojElektromobil

BorgWarner je popredným lídrom na svetovom trhu, pokiaľ ide o poskytovanie inovatívnych a udržateľných riešení mobility pre automobilový priemysel. Nedávno táto spoločnosť oznámila, že dodá svoj integrovaný pohonový modul iDM220 pre čínske New Energy Vehicle (NEV). Informácia bol zverejnená na oficiálnej stránke BorgWarner.

Čína stále potrebuje technickú spoluprácu so západnými spoločnosťami

iDM220 bolo navrhnuté a vyvinuté spoločnosťou BorgWarner. Ide o vysoko výkonný systém elektrického pohonu. Kombinuje vysokoúčinnú technológiu s možnosťou vyrábať čistejšie a efektívnejšie vozidlá. Generálny riaditeľ spoločnosti BorgWarner PowerDrive Systems, Dr. Stefan Demmerle, je za takúto spoluprácu veľmi rád. Verí, že snaha o rozšírenie dlhoročného partnerstva s čínskou luxusnou značkou NEV bude úspešná.

idm220 brogwarner
iDM220 | Foto: BorgWarner.com

Dodanie špičkových pohonných jednotiek iDM dokáže obidvom stranám priniesť vytúžené ovocie. Hlava firmy ďalej dodala: „Očakáva sa, že náš nový iDM bude pre zákazníkov poháňať inteligentné, inovatívne a do budúcnosti pripravené riešenia pre mobilitu. V kontexte uhlíkovej neutrality budeme pokračovať vo vývoji čistých a výkonných riešení, ako je iDM220. Budeme sa snažiť dopracovať smerom k ekologickej budúcnosti.“

Pohonná sústava bude namontovaná na zadnej náprave. Poskytne až 250 kW výkonu a krútiaci moment 5 000 Nm (počítané už na kolesách, teda za reduktorom). Ďalej ponúka vysokú úroveň integrácie, vysokú účinnosť a plynulý, tichý chod. V kombinácii s výnimočným výkonom ide o skvelé riešenie pre pohon elektromobilu.

Aj z tohto prípadu je jasné, že Čína nie je krajinou, ktorá výrobky iba exportuje. Mnohé produkty musí aj importovať a spoločnosti z ázijskej krajiny spolupracujú s firmami po celom svete. BorgWarner je jedným z príkladov a okrem dodávania elektromotorov je známy aj importom duálnych meničov pre dve popredné čínske automobilky.

18. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+