MojElektromobil

Nemeckej automobilke to však rozhodne nemôžme zazlievať, myslí do budúcnosti a vzhľadom k plánovanej elektrifikácií skutočne širokého spektra svojich modelov môže byť takýto krok zo strany BMW aj celkom pochopiteľný.

Zásoby na 10 rokov pre BMW

BMW v súčasnosti nemá ani vlastnú produkciu batérií. Aj z tohto faktu teda môžeme predpokladať, že plány v tejto oblasti automobilka rozhodne má.

„Cieľom je zabezpečiť plnohodnotné zásobovanie až na obdobie 10 rokov. Zmluvy sú pripravené na podpísanie,“ – hovorí Markus Duesmann, riaditeľ dodávateľského reťazca BMW.

Tieto dva kovy sú aktuálne nevyhnutné pre výrobu používaných Li-Ion batérií. Ak sa v najbližších rokov neobjaví na trhu alternatíva k týmto batériovým článkom, očakáva sa, že cena spomínaných kovov prudko stúpne. Za posledných 10 rokov sa cena lítia zdvojnásobila a cena kobaltu sa za obdobie posledných troch rokov dokonca strojnásobila.

Plány spoločnosti BMW zahŕňajú hneď 12 elektrických vozidiel v predaji a to do roku 2025. Minulý rok investovala nemecká automobilka BMW sumu 240 miliónov dolárov do nového centra zameraného na batériové články.

Zdroj: electrek.co

15. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+