MojElektromobil

BMW radu 7 sa dočkala poriadne výkonného prírastku. Divízia BMW M odhalila nový plne elektrický model BMW i7 M70 xDrive, ktorý predstavuje najvýkonnejší model s plne elektrickým pohonom v celom portfóliu spoločnosti BMW Group.

Postarali sa o to elektromotory na prednej aj zadnej náprave s maximálnym systémovým výkonom 485 kW. To sa prejavilo na zrýchlení z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy. Najvyššia rýchlosť dosahuje elektronicky obmedzenú hodnotu 250 km/h.

Elektromotor pôsobiaci na kolesá zadnej nápravy generuje maximálny výkon 360 kW. V presne riadenej spolupráci s elektromotorom na prednej náprave s výkonom 190 kW vzniká elektrický pohon všetkých kolies, ktorý v režime Sport dosahuje systémový krútiaci moment 1 015 Nm. Po aktivácii funkcií M Launch Control a M Sport Boost narastie až na 1 100 Nm.

BMW i7 M70 xDrive | Foto: BMW

Vysokonapäťová batéria s využiteľnou energiou 101,7 kWh umiestnená v podlahe BMW i7 M70 xDrive umožňuje podľa testovacieho cyklu WLTP dosiahnuť dojazd do vzdialenosti 488 až 560 kilometrov. BMW uvádza, že použitie novej funkcie MAX RANGE obmedzením výkonu pohonu a najvyššej rýchlosti v kombinácii so znížením komfortných funkcií dojazd navýši približne o 15 až 25 percent.

Nabíjanie batérie je podporované výkonom až 22 kW pre striedavý prúd a až 195 kW pre jednosmerný prúd. 10 minútové nabíjanie na vysokovýkonnej nabíjacej stanici dodá dostatok energie na prejdenie približne 170 kilometrovej trasy.

BMW i7 M70 xDrive | Foto: BMW

BMW radu 7 patrí medzi to najlepšie, čo je momentálne dostupné na trhu. V ponuke sa preto objavujú prvky ako 31-palcová dotyková obrazovka s 8K rozlíšením, interaktívna lišta BMW Interaction Bar s ambientným podsvietením, balík sedenia Executive Lounge či priestorové ozvučenie Bowers & Wilkins alebo automatické otváranie dverí.

BMW i7 M70 xDrive | Foto: BMW

Vysokú úroveň komfortu a bezpečnosti zvyšujú aj systémy pre automatizovanú jazdu a parkovanie. Parkovacie asistenčné systémy Parking Assistant a Manoeuvring Assistant teraz možno ovládať aj cez aplikáciu My BMW.

BMW i7 M70 xDrive je jedným z prvých vozidiel značky s najnovšou generáciou systému BMW iDrive s funkciou QuickSelect a operačným systémom BMW Operating System 8.5. Luxusný sedan sa uvedenia na globálny trh dočkáme v druhej polovici roku 2023.

Náš tip
Nový Porsche Cayenne: Plug-in hybrid s elektrickým dojazdom 90 km
20. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+