MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2023, štvrtý ročník najväčšej špecializovanej výstavy elektromobilov a plug-in hybridov na Slovensku, návštevníkov privíta už onedlho. Svoje brány pre širokú verejnosť tradične otvorí aj v metropole východu, kde ukončí svoju tohtoročnú púť.

Salón Elektromobilov 2023 bude v termíne od 8. do 10. septembra hostiť košické obchodné centrum OC Optima. Pripravený je bohatý program, ktorý pozostáva z výstavy najnovších elektromobilov a plug-in hybridov – celkovo viac ako 47 modelov od 14 značiek, testovacích jázd, diskusií, prezentácií, ale aj z koncertu pre rodiny s deťmi.

Medzi vystavovateľmi v Košiciach nemôže chýbať ani spoločnosť Blitz špecializovaná na komplexné riešenia pre nabíjanie elektromobilov. V ponuke má vysokokvalitné nabíjacie riešenia pre pre domácnosti, firmy, veľké nabíjacie parky, garážové domy a vybavuje aj špecializované zákazky na mieru. Pre náročných užívateľov, ktorí si potrpia na kvalitu a moderný vzhľad, kreatívne osobnosti ktoré si chcú navrhnúť vlastné grafické prevedenie aj pre tých, ktorí hľadajú pohodlné a štýlové riešenie inteligentného nabíjania.

Blitz je mladá technologicky vyspelá spoločnosť, ktorá pôsobí v rámci Belgicka, Holandska, Luxemburska a Francúzska. Zaviazala sa k zdravšej a krajšej budúcnosti nás všetkých. Firma verí, že mobilita by mala byť ekologickejšia, preto vyvíja elektrické nabíjacie stanice, ktoré vynikajú funkčnosťou a dizajnom. Všetko sa deje v Belgicku, od návrhu až po testovanie a výrobu.

Miesto, kde sa inovácia stretáva s dizajnom

Blitz sa snaží o svet, kde udržateľnosť a krása idú ruka v ruke. Spoločnosť si zakladá na presvedčení, že nabíjacia stanica môže byť štýlová bez kompromisov v oblasti kvality a funkčnosti. Produkty z jej dielne preto nielen skvele fungujú, ale aj vyzerajú. A čo viac, sú plne prispôsobiteľné, aby dokonale zapadli do vášho prostredia.

Nabíjacie stanice sú vyrobené z kvalitných a odolných materiálov ako hliník a kalené sklo a sú certifikované podľa IEC 61851. Sú kompatibilné s akýmkoľvek elektrickým autom so zásuvkou T2 a zabezpečujú nabíjanie s výkonom 22kW na nabíjacie miesto (možnosť až 2 nabíjacích bodov v rámci 1 stanice = 44kW).

Poskytujú možnosť výberu rôznej škály doplnkov od zásuvky na nabíjanie (konektor typu 2), cez hladký alebo špirálový kábel v dĺžkach 5m a 8m, či zásuvku na 230V, napr. pre nabíjanie elektro-bicykla či kolobežky. Kompatibilita s komunikačným jazykom OCPP ponúka možnosť spárovania staníc s rôznymi softwarmi na kontrolu a riadenie záťaže, či rozdelenú fakturáciu. Stanice sú v rovnakej sieti taktiež ovládateľné cez webovú aplikáciu, kde je možné spravovať konfiguráciu, inteligentné nastavenia, kontrolovať spotrebu, mať prehľad o transakciách či stave staníc.

Ponuka Blitz pozostáva z troch štandardných riešení:

  • LITE – jednoduché riešenie nabíjania pre domácnosti bez potreby použitia karty alebo prístupu, stačí sa pripojiť a nabíjať
  • LUX – inteligentné nabíjanie pre domácnosti, firmy aj nabíjacie parky. Poskytuje pripojenie na MID elektrometer, 4G, riadenie záťaže, RFID autorizáciu na rozdelenie fakturácie pre verejné nabíjanie a je možné ho zapojiť v sérií viacerých staníc, ktoré spolu komunikujú
  • CREATE – najvyššia rada, ponúka všetky parametre modelu LUX + klient má úplnú slobodu týkajúcu sa značky a personalizácie zahŕňajúcu potlač celej stanice a vlastné laserové logo na prednom paneli a predĺženú záruku (+2 roky navyše).

V prípade nabíjacích staníc ako takých ide o wallbox s inštaláciou do steny, stojanovú verziu  s inštaláciou do zeme, vstavanú stanica, ktorá sa vysúva zo steny alebo konzolu na uchytenie 2 staníc s inštaláciou do stropu.

Špecializované riešenia poskytujú aj možnosť stropnej inštalácie v podzemných garážach či garážových domoch, kde je obmedzená možnosť stavebných úprav a kabeláž je vedená v strope. Na jednu konzolu je možné nainštalovať 2 nabíjacie stanice, ktoré tak môžu poskytnúť až 4 nabíjacie body zároveň. Deformačná zóna v konzole zabezpečuje ochranu pred poškodením staníc či vozidiel v prípade nárazu. Ponuka Blitz jednoducho myslí na všetko.

Skupina Blitz spolupracuje aj s inštalačnými spoločnosťami, odbornými predajnými miestami, špecialistami na elektromobily, či poskytovateľmi nabíjacích bodov. Buduje tak veľkú sieť partnerov zabezpečujúcich odbornú inštaláciu a predaj. Ak máte záujem stať sa jej partnerom, navštívte webstránku https://blitzpower.com/en/become-a-partner/ alebo kontaktujte hello@blitzpower.com či tel. čísle +421 945 500 300.

7. septembra 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+