MojElektromobil

Tesla znižuje ceny svojho Modelu 3. V USA klesli o 1 100 dolárov, a to celoplošne za všetky verzie.

Najlacnejšia aktuálne predávaná Mid Range verzia tak zlacnela zo 44 000 dolárov na 42 900 dolárov (bez uplatnenia zvýhodnení a odpočítania úspor). Ceny v USA sú udávané bez DPH.

Po započítaní daňových úľav a šetrení na palive tak Mid Range verzia dosiahne cenu 35 000 dolárov.

Mid Range verzia sa zatiaľ predáva iba v USA a v Kanade. Elon Musk však už potvrdil jej príchod aj do Európy, a to ešte v prvom polroku 2019.

Zníženie vďaka ukončeniu referral programu

Zníženie cien prichádza krátko po ukončení tzv. Referral programu. Existujúci majitelia Tesly mohli odporučiť známeho, ktorý v prípade kúpy Tesly dostal benefit v podobe bezplatného nabíjania na Superchargeroch po dobu 6 – 9 mesiacov. Odporúčateľ zároveň získaval ďalšie výhody podľa počtu odporúčaní, čo stálo Teslu nemalé financie. Šetrenie tak teraz môže premietnuť do nižšej ceny.

Európa zatiaľ bez zmeny

Európske cenníky zatiaľ zmenené neboli. Ak k úprave cien dôjde, článok budeme aktualizovať.

Náš tip
Naživo: Máme ceny Modelu 3 v Eurách


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

6. februára 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+