MojElektromobil

Na prebiehajúcom novinárskom dni výstavy Autosalón Bratislava boli práve oznámené ďalšie podrobnosti o novom kole dotácii na kúpu elektromobilov.

Podpora na výstavbu infraštruktúry pre samosprávy bude spustená od júla 2019. K dispozícii bude celkovo 1 milión Eur. Maximálna výška dotácie je 5 000 Eur.

Podpora pre fyzické a právnické osoby na kúpu elektromobilov a plug-in hybridov by mala byť realitou od decembra 2019. Pre MôjElektromobil.sk to potvrdila Andrea Farkašová, riaditeľka odboru priemystelného rozvoja na Ministerstve Hospodárstva, ktoré dotácie zastrešuje.

Podmienky sú podobné ako v predchádzajúcom kole. Výška dotácie na kúpu elektromobilu bude 5 000 Eur, maximálne však 25% z celkovej ceny vozidla. Dotácia na kúpu plug-in hybridu bude vo výške 3 000 Eur.

Autosalón Bratislava bude otvorený pre verejnosť od stredy 1. mája do nedele 5. mája 2019. Fanúšikovia elektromobilov sa môžu tešiť napríklad na prerezaný Nissan Leaf, Mercedes EQC, na prezentáciu Tesla Clubu Slovensko vrátane najnovšej Tesly Model 3, či na expozíciu Elektromobilita a Slovensko – Dobrý nápad.

Mohlo by vás zaujímať

 

30. apríla 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+