MojElektromobil

Známy nórsky youtuber Bjorn Nyland započal 9. apríla svoj veľkonočný trip po Európe. Jeho cieľom je propagácia vozidiel Tesla, ako aj demonštrácia dostatočnej nabíjacej infraštruktúry. A samozrejme je to aj možnosť na stretnutie so svojimi fanúšikmi. A “nevyhol” sa ani tým slovenským.

Bjorn Nyland odštartoval svoj trip v domácom Nórsku, pričom jeho plánovaná cesta má takmer 6 000 km. V rámci nej navštívil, resp. navštívi Nemecko, Poľsko, Slovensko, Maďarsko, Rakúsko, Francúzsko, Belgicko a Holandsko. Záujemcovia si budú môcť vyskúšať jeho modrú Teslu Model X P90D, ktorú nazýva Optimus Prime. A to podľa fiktívnej robotickej postavy z komiksu Transformers. Ako hovorí Bjorn, k dispozícii budú všetky miesta na sedenie, keďže tentokrát počas tripu nerobí “kuriéra” v rámci služby Nimber. Ešte sa pristavíme pri pomenovaniach Bjornových elektromobilov Tesla. Svoj Model S zas nazýva Millennium Falcon, čo je kozmická loď zo ságy Star Wars.

bjorn nyland vekonocna trasa
Trasa veľkonočnej cesty Bjorna Nylanda. Zdroj: Google Maps

V rámci európskeho tripu, na ktorom ho doprevádza manželka Ammery, má Bjorn plánované nasledujúce zastávky.

09.04.2017: Oslo – Hamburg
10.04.2017: Hamburg – Katowice
11.04.2017: Katowice – Budapest
12.04.2017: Budapest – Bratislava
13.04.2017: Bratislava – Vienna
14.04.2017: Vienna – Paris
15.04.2017: Paris – Brussels
16.04.2017: Brussels – Amsterdam – Hamburg
17.04.2017: Hamburg – Oslo

V Hamburgu navštívil fanúšika, ktorý mu ukázal domáce energetické úložisko Tesla Powerwall, v Budapešti si spravil obhliadku mesta a v Bratislave neobišiel vyhliadkovú vežu UFO. V Holandsku sa “chystá na tulipány”.

 

Stretnutie so slovenskými fanúšikmi

Pri svojej ceste na jedinú slovenskú nabíjaciu stanicu Tesla Supercharger na Slovensku, sa Bjorn stretol s fanúšikmi v Žiline. Konkrétne v garážach OC Mirage, kde sú inštalované nabíjacie wallboxy z programu Tesla Destination Charging. Odtiaľ sa vybral na spomínaný Supercharger, ktorý sa nachádza v Sielnici pri Zvolene. Napriek tomu, že tam Bjorn dorazil okolo polnoci, čakala ho tam na jeho prekvapenie hŕstka skalopevných “fans”.

 

Na druhý deň sa ešte stretol s fanúšikmi pri Auparku v Bratislave, kde si všimol, že tamojšie nabíjačky majú nainštalovaný nesprávny typ konektora (Type 1), pričom európskym štandardom je od roku 2013 “Type 2” (Mennekes). Spolu s manželkou si potom vychutnal výhľad z reštaurácie vo vyhliadkovej veži UFO.

 

Zdroj: Bjorn Nyland cez FB 

eautoportal zdielanie

18. apríla 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+