MojElektromobil

Bank Australia chce pomôcť k rýchlejšiemu prechodu na elektromobily. Od roku 2025 nepožičia svojim klientom peniaze na automobily so spaľovacími motormi. Informuje o tom portál MotoNewsToday.

Bank Australia chce prispieť k zníženiu spaľovacích elektromobilov na cestách

Spolu s ďalšími bankami, i Bank Australia podporuje víziu budúcnosti bez emisií zo spaľovacích automobilov. Preto sa rozhodla konať celkom radikálnym spôsobom. Od počiatku roka 2025 chce ľuďom prestať dávať pôžičky na kúpu modelov so spaľovacím agregátom. Jej cieľom je odstrániť „spaľováky“ z ciest už do roku 2035 a práve tento štýl približovania sa k bezemisnej budúcnosti austrálskej banke príde správny.

Okrem toho sa Bank Australia zapája aj do rôznych ekologických a udržateľných projektov. Zmieniť je však dôležité fakt, že tento nový plán bude uplatniteľný iba v prípade nových áut. Na ojazdené automobily banka svojim klientom požičia, keďže ide o ekologický spôsob kúpy vozidla. Uvedomuje si totiž, že nie každý si môže dovoliť kúpu nového auta alebo elektromobilu.

Na záver spomenieme, že Austrália rozhodne nepatrí k popredným krajinám, pokiaľ ide o zavádzanie elektromobility. Počas uplynulého roka sa v tejto krajine predalo údajne iba 20 665 elektromobilov, čo predstavuje približne 2 % trhu. V porovnaní so svetovým trhom ide o veľmi malý podiel. Svetový priemer predaja elektromobilov činí 9 %. Globálne najobľúbenejším elektromobilom je pritom Tesla Model 3.

24. augusta 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+