MojElektromobil

Nemecká luxusná značka Audi vstupuje do záverečnej fázy navrhovania prvého výkonného sedanu RS6 v plne elektrickom prevedení e-tron. Hovorí sa o tom, že údajne bude mať veľmi široké blatníky, nízky postoj a „iný“ výkon v porovnaní s pripravovaným modelom A6 e-tron.

V rozhovore pre TopGear počas odhalenia konceptu Activesphere nemeckej značky, hlavný dizajnér Audi, Marc Lichte povedal, že úplne nový elektrický RS6 e-tron sa bude vyrábať spolu s variantom spaľovacieho motora, ktorý ešte nie je vyradený, a že bude mať podobný dizajn ako koncept A6 e-tron, ktorý bol predstavený už v roku 2021 s vynikajúcim výkonom.

Zdroj: insideevs.com

Čo prinesie nový koncept

Ako sa píše v insideevs.com, pripravované plne elektrické Audi A6 bude založené na architektúre značky Premium Platform Electric (PPE). Bude poháňané batériou s kapacitou 100 kWh čo by malo viesť k maximálnemu odhadovanému dojazdu približne 700 km. Tak isto sa športový RS6 aplikuje na rovnakej platforme. Okrem toho sú jeho špecifikácie stále veľkou záhadou a budeme musieť počkať a uvidíme, čo vymyslia pre záujemcov o výkon.

Zdroj: insideevs.com

„RS je o kombinácii medzi výkonom a funkčnosťou. Milujem RS6, pretože si tam môžem dať bicykle, lyže a veľa iných vecí. Preto to milujem.” povedal Lichte pre TopGear.

Keď hovoríme o koncepte A6 e-tron z roku 2021, tak hlavný dizajnér povedal, že predstavuje „90 percent“ finálneho sériového automobilu. Avšak veľmi zdôrazňuje, že „toto je úzka karoséria“.

“A povedal by som, že to bolo veľmi atraktívne. Veľmi široké a veľmi športové. Takže RS6 e-tron bude mať určite inú karosériu. To znamená iný rozchod a iný priemer kolies,“ dodal Marc Lichte.

Keď tisíc manažérov videlo obrázky pripravovaného plne elektrického RS6 spolu s A6 e-tron, Q6 e-tron a ďalšími budúcimi modelmi, povedal toto:

„Predstavil som ich 1 000 manažérom našej skupiny v Berlíne. A zbláznili sa, keď videli obrázky a modely na pódiu.“

Zdroj: insideevs.com

Audi uvedie na svetový trh plne elektrické modely až od roku 2026. Do roku 2033 tak chce postupne ukončiť výrobu svojich spaľovacích modelov. Takže vytvorenie čisto elektrického RS6 má zmysel ako pre značku, tak aj pre jej verných zákazníkov.

2. februára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+