MojElektromobil

Audi má veľké plány v elektromobilite. To je hlavný dôvodom nahradenia obľúbeného športového modelu Audi TT coupé elektrickou verziou. Elektrifikovaný by tiež mohol byť aj A8 sedan. Automobilka odhalila svoje plány na svojom výročnom stretnutí akcionárov. Audi tiež uvažuje o ukončení výroby a vývoja legendárneho automobilu Audi R8. Dôvodom má byť to, že automobilka sa chce posúvať ďalej a niektoré modely musia byť preto zabudnuté.

“O niekoľko rokov nahradíme TT novým modelom za veľmi podobnú cenu, avšak s elektrickým pohonom. Ako som už povedal, zamerať sa chceme na nové veci a niekedy je potrebné pre to obetovať tie staré. Napríklad športový model R8. Naozaj potrebuje nástupcu so spaľovacím motorom? Bude to v súlade s našou víziou?” povedal riaditeľ Audi, Bram Schot.

Smelé plány do budúcna

Schot sa tiež nechal počuť, že očakáva zvýšenie predaja elektromobilov a hybridných vozidiel až na 40 % zo všetkých predaných automobilov spoločnosti. To sú naozaj silné slová. Do kedy by sa tak malo stať, nepovedal. Avšak v ďalšom rozhovore spomenul, že do roku 2025 by malo byť každé druhé predané vozidlo Audi elektrifikované.

Automobilka plánuje predstaviť 5 elektromobilov a 7 hybridných vozidiel v rozmedzí najbližších dvoch rokov. Do roku 2025 je v pláne až 30 elektrifikovaných vozidiel, z ktorých 20 by malo byť čisto elektrických. Dovtedy by chceli predávať až milión elektrifikovaných vozidiel ročne. Aj ďalšia generácia modelu Audi A8 by mala byť elektrická. Ešte o tom rozhodnuté nie je, no vedenie Audi si to údajne vie predstaviť.

Náš tip
TEST Audi e-tron: Zvnútra elektromobil, zvonku klasika


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

28. mája 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+