MojElektromobil

Nemecká automobilka Audi nedávno vstúpila na trh elektromobilov prémiovým elektrických SUV Audi E-Tron. Ten si okamžite získal náklonnosť odborníkov a predpokladá sa, že bude úspešný aj u zákazníkov. Nejedna sa ale o lacný elektromobil, ktorý by si mohol dovoliť bežný človek. Ak ale túžite po lacnejšom elektrickom dopravnom prostriedku od Audi, tak by pre vás mohla byť vhodná novinka Audi E-tron Scooter.

Audi E-tron Scooter

Skateboard, longboard alebo kolobežka?

Tú nemecká automobilka definuje ako elektrický skateboard. Kolečka ale niesu priamo pod širokou doskou na státie, ale vedľa nej. Tým pádom má spodná časť zariadenia bližšie k tzv. longboardu. Na doske je ale upevnené aj držadlo pre ruky, ktoré pripomína riadidlá kolobežky.

V skutočnosti pomocou neho smer neriadite. Ten určujete ohýbaním tela podobne ako na skateboarde. Držadlo sa dá jednoducho sklopiť, aby ste s Audi E-Tron mohli pohodlne nastúpiť napríklad do mestskej hromadnej dopravy.

Rýchlosť, dojazd a cena

Audi E-Tron Scooter má váhu 12 kilogramov. Maximálna rýchlosť skateboardu by mala byť cca 20 km/h (12,5 míľ za hodinu) a dojazd cca 20 kilometrov (12,5 míľ). Audi myslí aj na bezpečnosť, takže je skateboard osadený hydraulickou brzdou pri zadných kolieskach, brzdovým svetlom a predným osvetlením vrátane denného svietenia.

Bluetooth konektivita umožní nastavenie jazdy cez smartfón a aj ochranu proti zlodejom. Audi E-Tron Scooter by mal stať 2 tisíc eur a pre majiteľov SUV E-Tron by mal byť dostupný aj formou voliteľnej výbavy. Budú si ho môcť nabíjať v kufri auta cez elektrickú zástrčku.

Náš tip
Audi reaguje na konkurenciu. Predstavilo lacnejší a slabší e-tron

 

6. augusta 2019
Zdroj: Engadget, AudiMediaCenter

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+