MojElektromobil

Audi plánuje začiatok predaja modelu e-tron vo Veľkej Británii na začiatok roka 2019. Cena bude začínať na 71 490 £, v prepočte 80 250 eur. V predaji však bude ešte jedna špeciálna edícia s názvom Launch, ktorá bude obsahovať rôzne high-tech vlastnosti. Cena tejto verzie bude začínať na 82 240 £, v prepočte 92 320 eur.

Launch Edition bude okrem iného obsahovať:

  • Virtuálne zrkadlá
  • Matrix LED svietenie
  • Kožu Valcona
  • 21″ zliatinové disky

Pokiaľ by to nestačilo, k dispozícii bude ešte limitovaná edícia s názvom Edition 1 (v UK bude k dispozícii len 30 týchto modelov a podobné čísla sa očakávajú aj v iných krajinách), ktorá ponúkne ďalšie zaujímavé prvky.

„Edition 1 ponúkne ďalšie výnimočné vlastnosti, medzi ktorými nájdeme panoramatické strešné okno, štvorzónové elektronické ovládanie klimatizácie, systém zvuku Bang & Olufsen Premium Sound a akustické zasklenie a rôzne detaily budú v rôznych exkluzívnych farbách.“

Špecifikácie elektromobilu Audi e-tron:

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h 5,7 s
Maximálna rýchlosť 200 km/h
Dojazd 399 km (WLTP)
Kapacita batérie 95 kWh
Hmotnosť batérie 700 kg
Palubná nabíjačka 9.6 kW (U.S.), 11 alebo 22 kW (Európa)
Rýchle nabíjanie (DC) 150 kW, z 0 na 80 % za 30 minút

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Audi e-tron: Takto vyzerá horúca novinka | FOTOGALÉRIA
6. decembra 2018
Zdroj: insideevs.com

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+