MojElektromobil

Android Auto a Apple CarPlay patria k systémom, ktoré majiteľom smartfónov umožňujú lepšiu konektivitu z ich autom. Okrem štandardného prepojenia na vybavenie telefonátov, či prehrávanie multimédií dokážu ale omnoho viac. Ponúkajú širšiu škálu podporovaných aplikácií, a vy tak môžete napríklad počas jazdy hlasom odpisovať aj na správy.

Tentokrát sa ale spoločnosť McKinsey & Co pozrela na to, ako veľmi majú šoféri a cestujúci radi túto funkciu, a zároveň koľko z nich by si napríklad auto bez Android Auto ani nekúpilo. O správe informoval portál GMauthority. Dáta hovoria jasne. Podľa nich totiž až 30 % majiteľov elektromobilov zvolilo, že možnosť mať v aute jednu z dvoch platforiem je podmienkou pri jeho výbere.

24. júna 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+