MojElektromobil

Aeromobil s označením 5.0 by mal ponúknuť plnohodnotný priestor pre štyroch cestujúcich ako na cestnej komunikácii, tak aj počas letu. Pasažieri pritom dostanú údaje o lete alebo iné prvky výbavy, ktoré zabezpečenia skutočný komfort po vzore dnešných luxusných automobilov.

Náš tip
TOTO SÚ TIE NAJZAUJÍMAVEJŠIE ELEKTROMOBILY Z AUTOSALÓNU V ŽENEVE | ŽENEVA 2018

Aeromobil 5.0

Vo výbave tohto skvostného produktu by nemali chýbať ani prvky zamerané na bezpečnosť. Súčasťou výbavy by mala byť štvorica airbagov, alebo tiež deformačná zóna či balistický padák. Netreba však zabúdať, že ide stále o koncept, ktorý je od reálneho predaja ešte poriadne vzdialený. Informácie o dojazde, rýchlosti či iné technické špecifikácie tak zatiaľ nie sú známe.

„Vďaka nášmu modelu AeroMobilu 4.0 STOL a konceptu AeroMobil 5.0 VTOL vnímame lietajúce autá ako skutočne všestranné vozidlá, ktoré sú schopné jazdiť aj lietať. Máme v pláne dodávať vozidlá s dosahom potrebným pre mestské a medzimestské vzdialenosti, také, ktoré budú schopné prepravy za akéhokoľvek počasia. Maximalizujeme tak ich využitie aj pre rolu lietajúceho taxi,“ – povedal Douglas MacAndrew, CTO spoločnosti AeroMobil.

Reálne na trh by sa však mohol dostať doteraz známy model AeroMobil 4.0 STOL, ktorý však poskytol priestor len pre dvoch pasažierov. Odhadovaný vstup na trh je rok 2020. Výrobca však na svojom webe tvrdí takisto, že elektrické dopravné prostriedky tohto typu budú dostupné v aktívnej prevádzke až v horizonte 7-8 rokov. Problémom sú (podobne ako v minulosti v prípade elektromobilov) chýbajúca infraštruktúra alebo potrebné legislatívne zmeny pre legálnu prevádzku týchto vozidiel.

Zdroj: AeroMobil

 

23. marca 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+