MojElektromobil

Kedysi malú britskú garážovú firmičku založil legendárny konštruktér Colin Chapman. Postupom času sa stala svetoznámou nielen svojimi cestnými športovými vozidlami, ale aj úspechmi vo Formule 1. Teraz mieri ku statusu globálneho hráča na poli elektromobility.

Vozidlá dostanú 800-voltovú architektúru akumulátorovej batérie a podporia ultra rýchle nabíjanie – ich kapacita bude od 90 do 120 kWh.

Novú éru odštartovala výstavba novej centrály automobilky v čínskom Wu-chane. Nové sídlo bude otvorené až v roku 2024, no už tento rok by sa tu mala začať prevádzka vo výrobnej hale. V budúcom roku by totiž z jej brán mal vychádzať nový elektromobil s kódovým označením Type 132. Vozidlo sa zaradí do segmentu SUV a bude plne elektrické. O rok neskôr pribudne štvordverové kupé (Type 133). Do roku 2026 sa k týmto dvom vozidlám pridá ďalšia dvojica elektrických noviniek s logom Lotus na kapote.

Vozidlá dostanú 800-voltovú architektúru akumulátorovej batérie a podporia ultra rýchle nabíjanie – ich kapacita bude od 90 do 120 kWh.

Na položení základného kameňa nového závodu sa zúčastnili Eric Li, predseda Geely Holding Group, Feng Qingfeng, generálny riaditeľ skupiny Lotus a tiež Li Bin, zakladateľ spoločnosti NIO, ktorý je aj investorom v Lotus Technology.

 

Zdroj: Lotus

2. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+