MojElektromobil

Bizarná situácia sa stala dnes v pražskom servise Tesla Clinic Service. Zlodej ukradol modrý Model S a prišiel sa nabiť priamo do tohto servisu. Servis poznal majiteľa vozidla a kontaktoval políciu.

Zlodej modrého Modelu S P85D prišiel do servisu s 5-kilometrovým dojazdom a potreboval elektromobil súrne dobiť.

Krádež Model S
Foto: Tesla Clinic Service

Majiteľ navigoval políciu za Teslou

Majiteľ Tesly si krádež všimol a políciu po telefóne navigoval za svojou ukradnutou Teslou. Keď prišlo do servisu, zistilo sa, že vozidlo sa v minulosti už v tejto prevádzke servisovalo a po vyhľadaní v evidencii zákakazníkov servis kontaktoval majiteľa.

Podľa Tesla Clinic Service zlodej už skôr vykradol ďalšie vozidlo toho istého majiteľa a našiel v ňom aj kľúč od Modelu S. To nemalo aktivovanú funkciu “pin to drive” a zlodej tak mohol pokojne odísť.

Ukradnutá Tesla Model S
Foto: Tesla Clinic Service

Dôležitá funkcia pin-to-drive

Vozidlá Tesla vo svojom softvéri ponúkajú funkciu pin-to-drive. Keď je funkcia aktivovaná, zlodej sa prakticky nemá ako pohnúť z miesta, pretože nepozná pin kód daného vozidla. K podobnej krádeži došlo pred niekoľkými mesiacmi aj vo Veľkej Británii.

Za poskytnúté informácie a fotografie ďakujeme Tesla Clinic Service. Dúfame, že česká polícia prípad čoskoro vyrieši a zlodeja potrestá.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

23. marca 2020
Zdroj: Tesla Clinic Service

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+