MojElektromobil

Prepínanie zvuku na Bluetooth počas telefonických hovorov v Tesle by sa onedlho mohlo zlepšiť. S nápadom prišiel majiteľ Tesly, Rob Hoehn a hovorí, že senzor v sedadle vodiča by mohol rozhodovať o tom, či je človek v aute a podľa toho prepínať audio medzi autom a telefónom:

„Keď sa Tesla odomkne a telefonujete, je zbytočné hneď prepínať zvuk z telefónu do auta. To môže byť frustrujúce, keď ste uprostred hovoru a ešte nie ste vo vnútri auta. Alebo, keď ste blízko auta a niekto iný vstúpi do auta, stane sa niečo podobné. Návrh: Pomocou senzora obsadenia sedadla auto skontroluje, či je vodič na svojom mieste. Po obsadení sedadla sa prepne zvuk do auta.“

Nápad prvý krát spomenul na r/TeslaMotors sa stal najviac hodnoteným v celej Tesla skupine. Neskôr sa rozhodol tento nápad navrhnúť aj Elonovi Muskovi, ktorý reagoval:

„Vďaka za spomenutie. Toto sme mali urobiť už dávno.“

Tým pádom senzory v sedadlách by mohli tento problém vyriešiť, audio by sa nepreplo dokiaľ by ste nesedeli v sedadle. Momentálne sa senzory využívajú na zisťovanie či airbagy na daných sedadlách majú vystreliť. Tento systém si spoločnosť Tesla patentovala ešte v januári 2019.

Na danú tému sa ozvali aj iní majitelia elektromobilov značky Tesla a pridali svoje ďalšie návrhy, napríklad ak vám počas počúvania hudby zo Spotify niekto zavolá a prepína sa zvuk na telefón stáva sa, že chvíľku nič nepočujete a musíte zisťovať či vás daná osoba počuje. Tu však evidentne ide o softvérový problém a mohol by byť taktiež vyriešený už čoskoro.

 

17. januára 2020
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+