MojElektromobil

Spoločnosť Kia Motors tento týždeň oznámila, že uspokojí 3000 zákazníkov, ktorí sa nachádzajú na existujúcej čakacej listine pre Kia e-Niro v Európe. Bude im to trvať šesť mesiacov (do polovice roku 2020). Zákazníci, ktorí ešte nie sú na existujúcom zozname, dostanú termíny od júla 2020.

kia e-niro test

Taktiež dodávky nového a vylepšeného modelu Kia e-Soul sa začnú v Európe v apríli 2020.

Paul Philpott, generálny riaditeľ spoločnosti Kia Motors UK, uviedol:

„Od spustenia predaju modelu e-Niro začiatkom roka sme si všimli veľký dopyt, ktorý je výzvou na splnenie. Keď vstúpime do roku 2020, tak budeme my a naša 190-členná sieť predajcov pripravení uspokojiť dopyt zákazníkov po všetkých elektrických vozidlách.“

Kia eNiro nabijanie nabijacka

Kia spomenula, že oneskorenie nového modelu e-Soul bolo spôsobené obmedzenými dodávkami batérií. V marci 2019 Alper Celik, produktový manažér spoločnosti Kia Motors Europe, hovoril o problémoch spoločnosti s dodávkami svojho modelu e-Niro:

„Dopyt je oveľa vyšší ako naša kapacita. Tohtoročná kapacita pre elektrické Niro je viac ako 10 000 automobilov, tie majú majiteľov. Hotovo. Výroba je obmedzená hlavne z dôvodu veľmi nízkemu objemu výroby batérií. Na svete existuje len málo dodávateľov batérií, vrátane spoločností LG Chem, SK Innovation, Panasonic a Tesla. Sú to hlavní dodávatelia a ich kapacita je obmedzená. Je to tiež preto, že prvky batérii sú obmedzené, a treba ich ťažiť. Diskutujeme a rokujeme so všetkými dodávateľmi. To všetko sťažuje dodávateľský reťazec.“

Ako jediné nám teraz zostáva čakať a dúfať, že spoločnosti Kia sa podarí tento nedostatok vyriešiť. Ak vás model e-Niro zaujal, tak vám odporúčame náš test na tento elektromobil.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
TEST Kia eNiro: Rodinné auto bez kompromisov. Kedy bude dostupné v SR?
6. decembra 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+