MojElektromobil

Prevádzkovateľ nabíjacích staníc pre elektromobily ZSE Drive prináša svojim zákazníkom ďalšie novinky. Po minuloročnom spustení prvej ultrarýchlej nabijacej stanice opäť plánuje výrazne rozšíriť svoje pokrytie na Slovensku.

Orientácia na celoslovenské pokrytie

ZSE Drive sa orientuje na pokrytie celého Slovenska, nielen jeho západnej časti. Okrem mestských a medzimestských lokalít sa sústreďuje aj na tranzitné koridory.

V roku 2019 má v pláne sprevádzkovať ďalšie rýchlonabíjačky, ale aj nové ultrarýchle stanice. Podľa našich informácii by mala byť rozšírená lokalita Budča o odpočívadlo na opačnej strane diaľnice a ďalšie ultranabíjačky by mali pribudnúť aj v Bratislave a v Košiciach. Aktuálne rýchlosti nabíjania na ultranabíjacích staniciach sa majú navyše zvýšiť zo súčasných 150 kW na 350 kW.

Výkon nad 150 kW využije v tomto roku asi len Tesla Model 3 a pripravované Porsche Taycan, avšak z tohto vidieť, že ZSE sa silne pripravuje na prichádzajúci boom elektromobility.

Nový wallbox predstavený na e-tron roadshow

ZSE Drive podporuje aj prebiehajúcu roadshow s predstavením elektrickej novinky Audi e-tron. Cieľom roadshow je možnosť priamej interakcie so zákazníkmi, ako aj predstavenie produktov. Jedným z nich je aj ZSE Drive Wallbox pre domáce nabíjanie.

Wallbox je on-line pripojený do siete a teda predpripravený pre budúce smart tarify. Vďaka on-line pripojeniu do backendu bude wallbox nabíjanie riadiť automaticky a primárne bude využívať elektrickú energiu v časoch najnižších cien. Wallbox bude tiež možné ovládať prostredníctvom mobilnej aplikácie. Cez ňu bude napríklad možné spustiť nabíjanie plným výkonom, ak sa vodič potrebuje v danom momente nabiť čo najrýchlejšie.

Novinka zistí skutočné obsadenie nabíjacieho miesta

ZSE Drive tiež testuje úplnú novinku na trhu. Na jednej z najvyťaženejších nabíjacích staníc – na parkovisku Fresh Market v Bratislave – testuje parkovacie senzory, vďaka ktorým zákazník bude v mobilnej aplikácii vidieť, či je nabíjacie miesto obsadené aj v prípade, ak na ňom neprebieha nabíjanie. Napríklad v prípade jeho neoprávneného obsadenia spaľovacím vozidlom. Ak sa novinka osvedčí, poskytovateľ ju plánuje nasadiť na všetky nabíjacie miesta siete ZSE Drive na Slovensku.

e-Roaming v 25 krajinách

Ako sme vás už informovali, od 1. mája sprístupňuje ZSE Drive možnosť nabíjania aj v zahraničí. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou Hubject, ktorá združuje už 300 prevádzkovateľov nabíjacích staníc prevažne v Európe, pribudne na mapu ZSE Drive viac než 15 000 nabíjacích staníc. Nabíjanie na nich bude možné spustiť jednoduchým použitím karty ZSE Drive, rovnako ako na Slovensku.

 

25. apríla 2019

+