MojElektromobil
Miroslav Schwamberg 19. októbra 2018

UZE Mobility je nemecký startup, ktorý plánuje v nemeckom Aaachene spustiť program zdieľania elektromobilov, presnejšie elektrických dodávok zdarma. Možno si kladiete otázku, ako je to možné. Odpoveď je veľmi jednoduchá. Všetko zaplatí reklama. Dodávky, ktoré si bude možné zapožičať si na seba dokážu zarobiť tak, že na nich bude umiestnená reklama a budú fungovať ako pohyblivé billboardy.

Zarobí lokalizovaná reklama

Nebudú to však len tak hocijaké billboardy. Jedná sa o veľké obrazovky, na ktorých sa bude zobrazovať reklama. Obsah, ktorý sa na obrazovke zobrazí, bude závisieť od miesta, kde sa dodávka aktuálne pohybuje. Cieľom je zabezpečiť čo najrelevantnejší obsah a cielenie reklamy presne na určitú skupinu ľudí, ktorých môže reklama ovplyvniť. Okrem biznis modelu v tomto projekte vidí zakladateľ spoločnosti UZE Mobility, Alexander Jablovski aj iné, environmentálne výhody, ktoré vyplývajú z využívania elektromobilov.

Pilotná prevádzka začne v decembri

Skúšobná prevádzka projektu začne v decembri. Zákazníci si budú môcť zarezervovať jednu z 50 elektrických dodávok úplne zadarmo. Technológia digitálneho kľúča je riešená blockchainovo, takže prístup k nemu je dostatočne zabezpečený. Elektromobily majú dojazd maximálne 80 kilometrov, čo však na jazdenie po meste bude určite stačiť. Ich maximálna rýchlosť je 85 km/h.

Náš tip
Car2go spustí v Paríži car-sharing elektromobilov Smart fortwo
Náš tip
Prvý elektrický car-sharingový systém Share’ngo vznikne v Košiciach

 

19. októbra 2018
Zdroj: electrive.com

+