MojElektromobil
Slavo Dzuričko 23. februára 2018

Predošlé úniky informácií len potvrdzujú, že prvým elektrickým modelom automobilky bude model Polestar 2 od dcérskej spoločnosti automobilky Volvo. Tento model by mal byť navyše priamym konkurentom pre populárny elektrický a cenovo dostupný sedan Tesla Model 3. Teraz však automobilka prináša ďalšie elektrické plány a to konkrétne kompaktné SUV XC 40, ktoré ponúkne aj plnohodnotne elektrický pohon.

Náš tip
KOMPAKTNÉ SUV VOLVO XC40 PRÍDE NA TRH AJ AKO PLUG-IN HYBRID S ELEKTRICKÝM DOJAZDOM AŽ 80 KM

Volvo XC 40 a elektrický pohon?

Aktuálne informácie sa opierajú o predstavenie novej pohonnej jednotky z dielne automobilky Volvo. Ide o novú trojvalcovú jednotku série Drive-E, ktorá je určená práve pre model XC40. Súčasne automobilka potvrdila, že je v hre aj plne elektrický pohon.

„Nový trojvalcový pohon bol zámerne navrhnutý pre integráciu do plug-in hybridných automobilov Twin Engine. Neskôr bude k dispozícii aj hybridná a čisto elektrická pohonná jednotka pre náš model XC40.“ – hovorí vyjadrenie automobilky Volvo.

Nepoznáme presný časový harmonogram automobilky a momentálne nie je známy ani odhadovaný čas predstavenia spomínanej plnohodnotne elektrickej pohonnej jednotky pre model XC 40. Napriek tomu je skutočne pozitívne, že automobilka chce prinášať svoje kompaktné SUV aj v hybridnej či elektrickej verzii.

Zdroj: electrek.co

23. februára 2018
Fotománia

+