MojElektromobil
Slavo Dzuričko 28. apríla 2018

Odvážny cieľ automobilky Volvo pritom úmyselne hovorí o plne elektrických vozidlách. Konkurenčné automobilky majú obvykle plány s „elektrifikovanými“ vozidlami, čo môže zahŕňať jednoduché hybridy, plug-in hybridné modely a aj plne elektrické modely.

Náš tip
VOLVO PRIPRAVUJE PLNOHODNOTNE ELEKTRICKÉ SUV XC 40!

Volvo a elektromobily

Automobilka obnovila aj svoju dcérsku značku Polestar, ktorá sa zameria na elektromobilitu a nechýba jej ani továreň na obrovskom čínskom trhu. Volvo v súčasnosti nemá vo svojom portfóliu čisto elektrické vozidlo. Už čoskoro by sme však mali byť svedkami odhalenia nového plne elektrického modelu. Malo by ísť o kompaktné elektrické SUV Volvo XC40.

„Minulý rok sme sa zaviazali k elektrifikácii, a to v rámci prípravy na éru bez spaľovacích motorov. Dnes posilňujeme a rozširujeme tento záväzok na poprednom svetovom trhu elektrifikovaných automobilov. Elektrická budúcnosť Číny je elektrická budúcnosť spoločnosti Volvo Cars.“ – hovorí na udalosti v Pekingu Håkan Samuelsson, prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Volvo Cars.

Odvážne plány automobilky Volvo prichádzajú s ohľadom na rok 2025. Ide tak o dostatočne dlhú dobu na pokrytie svojho portfólia vybranými modelmi s čisto elektrickým pohonom. Volvo však bude musieť odhadnúť vhodný pomer cena/výkon, čo sa pri predošlých modeloch dcérskej značky Polestar veľmi nepodarilo.

Zdroj: electrek.co

28. apríla 2018
Fotománia

+