MojElektromobil

Nemecká automobilka sa pohráva s myšlienkou výroby vlastných batérií do svojich nadchádzajúcich elektromobilov. V záujme svojho cieľa, ktorým je výroba 3 miliónov elektrických vozidiel naprieč všetkými značkami  koncernu (VW, Audi, Porsche..), by výroba vlastných batérií podporila rýchlo rastúcu produkciu  elektromobilov. Momentálne má automobilka podpísané zmluvy s výrobcami batérií vo výške 48 miliárd dolárov.

volkswagen t-roc

Po zverejnení finančných výsledkov za druhý štvrťrok, povedal riaditeľ VW Herbert Diess, že koncern nechce byť závislý na iných výrobcoch batérií.

„Nemôžeme byť dlhodobo závislí na niekoľkých ázijských výrobcoch batérií.“ – povedal Herbert Diess

Do roku 2025 by tak automobilka chcela vyrábať aj batérie vlastné. Volkswagen by mohol postaviť svoju vlastnú továreň v Európe. Minulý mesiac dokonca investoval nemalú sumu do vývoja pevných (tzv. „solid-state“) batériových článkov. Tie sú vraj bezpečnejšie ako bežné Li-ion články, pričom ponúkajú potenciálne vyššiu hustotu energie. To znamená, že do rovnakých rozmerov sa zmestí väčšie množstvo energie.

Náš tip
NEMECKÝ VOLKSWAGEN ZDVOJNÁSOBUJE INVESTÍCIU DO BATÉRIOVÝCH ČLÁNKOV. PÔJDE O TAKMER 50 MILIÁRD DOLÁROV

Produkcia elektromobilov koncernu Volkswagen by mala začať už čoskoro modelom Audi e-tron quattro. Výroba sa má značne zvýšiť už v budúcom roku, kedy sú plánované ďalšie zaujímavé modely.

Zdroj: electrek.co

6. augusta 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+