MojElektromobil
Slavo Dzuričko 26. mája 2018

Nemecká automobilka Volkswagen vyvinula ďalšiu generáciu svojho autonómneho vozidla SEDRIC. Pôvodná generácia bola predstavená na ešte na minuloročnom autosalóne v Ženeve, pričom ide o akúsi alternatívu voči školským autobusom. Predstava môže smerovať práve na funkčnosť konceptu, kde autonómne vozidlo odvezie v pracovných dňoch deti do školy a zo školy.

Prečo práve Volkswagen SEDRIC?

Okrem samotného konceptu autonómnej prepravy, ktorý si deti pravdepodobne obľúbia, je tu aj ďalší elektrifikovaný aspekt mestskej mobility. Názov modelu SEDRIC je zložený z výrazu „Self driving car,“ teda autonómne vozidlo. Nemecký výrobca Volkswagen dúfa, že prvé vozidlá budú pripravené a nasadené na cestách v priebehu roka 2021.

„Jeden rok po svetovej premiére na medzinárodnom autosalóne v Ženeve 2017 predstavila skupina Volkswagen najnovšiu verziu koncepcie mobility pre plne autonómnu jazdu – Školský autobus SEDRIC.“

Prijali by ste v budúcnosti takúto podobu autonómnych školských autobusov? Dôverovali by ste novému spôsobu dopravy vašich ratolestí do školy a zo školy? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

„Skupina Volkswagen podporuje svoj cieľ hrať vedúcu globálnu úlohu v oblasti autonómnej jazdy. To je definované aj v programe zameranom na budúcnosť  „TOGETHER – Strategy 2025″ spolu s prezentáciou najnovšej verzie konceptu mobility SEDRIC.“

Zdroj: insideevs.com

26. mája 2018
Fotománia

+