MojElektromobil

Vodičovi Tesly v holandskom meste Eemnes zobrali vodičské oprávnenie po tom, ako opitý zaspával na diaľnici so zapnutým Autopilotom. Polícia si všimla, že sa Tesla vlečie za pomalým kamiónom, aj keď na diaľnici nebola žiadna premávka. Vodič sa prebudil až na zvuk policajnej sirény. Vozidlo bolo plne ovládané autonómnym systémom Autopilot.

„Minulý týždeň sme z internetových správ zistili, že existuje mnoho spôsobov, ako použiť autonómny systém Tesly (odkazujúc na video pre dospelých natočené v Tesle na Autopilote a zverejnené na portáli Pornhub). Včera v noci sme však videli Teslu tesne v za pomalým kamiónom na diaľnici A27 v meste Eemnes. Keď sme sa snažili obehnúť vozidlo, vodič bol zaspatý. 50-ročný muž nevšimol ani našu svetelnú signalizáciu. Nakoniec sa prebudil na zvuk sirény. Zdalo sa, že je pod vplyvom alkoholu (340ug/l). Jeho vodičský preukaz bol odobratý na základe článku 5 Zákona o cestnej premávke. „

Fotografiu z incidentu zdieľali aj na Instagrame:

View this post on Instagram

Dat er meerdere manieren zijn om de Tesla te gebruiken wanneer deze autonoom rijdt konden we vorige week al op het nieuws zien. Afgelopen nacht zagen we een Tesla dicht op zijn voorganger rijden op de #A27 bij #Eemnes. Toen wij langszij kwamen bleek de bestuurder in slaap gevallen te zijn. Een volgteken werd gegeven maar de bestuurder, een man van 50 jaar oud uit Meppel, merkte dit niet op en de Tesla begon ons zelfs in te halen toen wij de snelheid omlaag brachten en de snelweg wilden verlaten. Uiteindelijk is met behulp van de sirene de man gewekt. Hij bleek tevens onder invloed van alcohol (340ug/l). Zijn rijbewijs is ingevorderd op grond van artikel 5 Wegenverkeerswet. #LandelijkeEenheid #verkeerspolitie #tesla #instacop

A post shared by Landelijke Eenheid Noordwest (@pol_infranw) on

Vodiči Tesly sú povinní sledovať systém a každých niekoľko sekúnd vyvinúť na volant určitý tlak. Neexistuje však spôsob, ktorý to vodičov prinúti urobiť. Po nereagovaní Tesla bezpečne spomalí a následne zastaví na krajnici.

V tomto prípade polícia potvrdila, že vodič zaspával s rukami na volante, čo pravdepodobne spôsobilo, že vozidlo nezastavilo. Nie je to prvý spiaci vodič Tesly na Autopilote.

Začiatkom tohto roka sa stal podobný prípad v južnej Kalifornii. V tomto prípade policajti zastavili vozidlo až po vyše 10 km jazdy.

21. mája 2019
Zdroj: Electrek

+